2 mln zł dla OSP z woj. podlaskiego

  • 24.01.2021, 14:23
  • Red
2 mln zł dla OSP z woj. podlaskiego
Od poniedziałku (25.01) podlaskie gminy będą mogły ubiegać się o środki na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wnioski będzie można składać do 26 lutego 2021 roku.

Gminy otrzymają możliwość przekazania dotacji m.in. na zakup węży pożarniczych, latarek, hełmów, umundurowania, zestawów hydraulicznych, motopomp, wentylatorów oddymiających. Będzie możliwe również pokrycie kosztów remontu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego oraz remontu lub zakupu pojazdów specjalistycznych (tj. samochodów pożarniczych, ratowniczo-gaśniczych).

- Kolejny raz, jako samorząd województwa, przeznaczamy znaczne fundusze na wsparcie jednostek OSP z naszego regionu. Przekazujemy na ten cel 2 mln zł z budżetu województwa podlaskiego. To pieniądze, które pomogą w zakupie sprzętu pożarniczego, a także samochodów pożarniczych i ratowniczo-gaśniczych. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Nowy sprzęt przełoży się bowiem na sprawniejsze udzielanie pomocy przez strażaków- mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego

                                                       

Wnioski będą oceniane biorąc pod uwagę szereg kryteriów, m.in. stopień zaangażowania danej jednostki OSP w akcjach ratowniczych na terenie gminy, jak też stopień wyposażenia jednostek OSP w sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

 

Dzięki takiej pomocy finansowej, udzielanej z budżetu województwa podlaskiego, jednostki OSP będą lepiej przygotowane do swoich działań. Skróci się czas niezbędny do likwidacji zdarzeń, co w bezpośredni sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego.

Wypełnione wnioski w wersji papierowej lub elektronicznej należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Departament Infrastruktury i Transportu
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1 15-888 Białystok

Do rozdysponowania opisane cele przeznaczono środki w wysokości 2 000 000 zł. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe