Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wyróżniło Fundację Ja i Ty oraz Fundację Logos [FOTO]

  • 26.01.2021, 10:10
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wyróżniło Fundację Ja i Ty oraz Fundację Logos [FOTO]
Przedsiębiorstwa społeczne, które zostały utworzone ze środków Ośrodka Wsparcie Ekonomii Społecznej w Łomży otrzymały „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020”. Był to konkurs ministerialny, który mogły wygrać tylko przedsiębiorstwa, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. Laureatami III edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej została Fundacja Ja i Ty z Łomży oraz Fundacja Działań Lokalnych Logos ze Śniadowa! Dla laureatów konkursu organizator przewidział pakiety wsparcia w wysokości 10 000 zł oraz 3 000 zł. Ponadto podmioty certyfikowane będą mogły korzystać z doradztwa, szkoleń oraz innych form wsparcia swojej działalności celem podnoszenia kwalifikacji zawodowych kadry.

Inaczej niż ty i ja

Długoletnia działalność Katarzyny Kuklińskiej oraz Stowarzyszenia Ja i Ty zaowocowała powołaniem przedsiębiorstwa społecznego, które zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Fundacja Ja i Ty pozyskała środki w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży, dzięki czemu mogła zakupić niezbędne środki trwałe umożliwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej.

- Otrzymane środki pozwoliły na stworzenie „wirtualnego salonu gier”. Jest to zarówno wymiar gospodarczy, jak i społeczny fundacji - podkreśla prezes Katarzyna Kuklińska. Współpraca z OWES-em zaowocowała szeregiem inicjatyw. Za przykład może posłużyć projekt, który polegał na zapoznaniu seniorów z nowymi technologiami, czy też wsparcie przy organizacji I Łomżyńskiego Pikniku Integracyjnego Osób z Niepełnosprawnością ,,Bądźmy Razem, JA i TY”. Dodatkowo możemy korzystać z wsparcia prawnego i specjalistycznego oraz ze wsparcia w postaci staży dla osób wykluczonych społecznie. Ponadto współpracujemy nad nowymi inicjatywami, które mam nadzieję pojawią się wkrótce - dodaje Katarzyna Kuklińska.

Jak przekonuje Tomasz Wróblewski, z Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej, kluczem jest współpraca.

- Jako OWES wspieramy podmioty ekonomii społecznej i solidarnej w Łomży; wspólnym pomysłem Fundacji Ja i Ty oraz OWES-u jest stworzenie gry miejskiej promującej walory turystyczne naszego miasta - mówi Tomasz Wróblewski z OWES w Łomży.

Działania łomżyńskiej fundacji zostały zauważone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W grudniu ministerstwo nagrodziło przedsiębiorstwa społeczne. Laureatem została Fundacja Ja i Ty w kategorii IV. Przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS. 

- To duże wyróżnienie dla nas. Trud, który wkładamy w rozwój naszego przedsiębiorstwa społecznego został doceniony. Zajęcie 2. miejsca jest potwierdzeniem tego, że podążamy dobrą drogą - mówi Kasia Kuklińska. Otrzymane wsparcie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wykorzystamy do rozwoju fundacji - puentuje prezeska.

Sklep medyczny Eko Medical - Fundacja Logos

Drugim podmiotem, który został nagrodzony w konkursie „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020” jest Fundacja Działań Lokalnych Logos, która prowadzi sklep medyczny Eko Medical (ul. Kazańska 4) oraz angażuje się w działania na rzecz łomżyńskich seniorów.

- Zorganizowaliśmy darmowe porady psychologiczne oraz fizjoterapeutyczne, by wesprzeć seniorów i osoby dorosłe w czasie pandemii Covid-19, gdy ich zdrowie psychiczne jest najbardziej zagrożone - wyjaśnia prezes Tomasz Wysocki.

Wyróżniony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podmiot ekonomii społecznej będzie mógł wykorzystać wsparcie ekonomiczne oraz doradcze do rozwoju przedsiębiorstwa społecznego.

- Cieszymy się, że rozwój naszej Fundacji oraz sklepu medycznego nie przynosi jedynie zysków, lecz wspiera również mieszkańców Łomży i okolic:) Takie wyróżnienia to ogromna motywacja do dalszych działań na rzecz, i dla dobra seniorów oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które szczególnie mamy na uwadze - podkreśla Tomasz Wysocki.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży, który znajduje się przy ul. Polowej 45 zachęca organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa społeczne do korzystania z doradztwa specjalistycznego oraz ze szkoleń podnoszących jakość funkcjonowania podmiotów społecznych.

- Chcemy, aby III sektor w Łomży i okolicach rozwijał się harmonijne, dlatego też wspieramy grupy inicjatywne, które chcą powołać organizację pozarządową czy też przedsiębiorstwo społeczne; wspieramy, doradzamy oraz szkolimy. Nagrody dla obu fundacji przyjmujemy z satysfakcją, że nasze przedsiębiorstwa społeczne zostały dostrzeżone w ministerstwie - podsumowuje Tomasz Wróblewski z OWES w Łomży.

 

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży

ul. Polowa 45

18-400 Łomża

Tel. 794 000 782

email: [email protected]

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe