Przewodnik dla dzieci „Czym jest koronawirus?” trafi do małych czytelników Książnicy Podlaskiej

  • 26.01.2021, 15:21
  • Red
Przewodnik dla dzieci „Czym jest koronawirus?” trafi do małych czytelników Książnicy Podlaskiej
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku włącza się w kampanię informacyjną, skierowaną do najmłodszych, poprzez dystrybucję wśród małych czytelników przewodnika dla dzieci „Czym jest koronawirus?”.

Książeczkę wydał białostocki oddział Grupy Polska Press, na zlecenie Samorządu Województwa Podlaskiego. „Przez ostatnie kilka miesięcy walczymy z trudnym przeciwnikiem, o którym wciąż nie wiemy wszystkiego – koronawirusem. Na pewno część z Was zastanawia się czym on właściwie jest i dlaczego musimy zachowywać się inaczej niż kiedyś. Mam nadzieję, że ta książeczka pomoże Wam zrozumieć co musimy zrobić, żeby wspólnymi siłami go pokonać” – napisał we wstępie do przewodnika, Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

W publikacji znalazły się informacje dotyczące m.in. tego czym jest koronawirus, jak można się nim zarazić i jak się przed nim chronić, czym jest pandemia, kiedy należy zostać w domu, jak można pomóc w walce z koronawirusem i co robić, by się nie nudzić w czterech ścianach mieszkania. W przewodniku znajduje się też krzyżówka, rebusy oraz quiz, których rozwiązanie pomoże dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę.

- Z chęcią bierzemy udział w inicjatywie, której celem jest edukacja w tym zakresie, ponieważ wraz z czytelnikami z niecierpliwością oczekujemy końca pandemii i powrotu do pełnego otwarcia biblioteki- mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Książeczki trafią do filii Książnicy Podlaskiej, gdzie zostaną przekazane odwiedzającym bibliotekę młodym czytelnikom.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe