TK publikuje uzasadnienie wyroku. Czarny marsz ponownie na ulicach Łomży [FOTO]

  • 27.01.2021, 20:53 (aktualizacja 28.01.2021, 11:51)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
TK publikuje uzasadnienie wyroku. Czarny marsz ponownie na ulicach Łomży… Piotr Serdyński
- I stało się. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zostanie opublikowany - piszą w mediach społecznościowych organizatorki czarnych spacerów w Łomży, podejmując natychmiast inicjatywę przemarszu ulicami miasta. We środowy wieczór, w odpowiedzi na publikację uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji z 22 października 2020 roku, łomżyniacy ponownie wyszli na ulicę.

27 stycznia 2021 roku Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu pozwalającego na aborcję w sytuacji dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Jak przekazuje Centrum Informacyjne Rządu, wyrok ma zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw jeszcze dziś. Oznacza to jedno. Wyrok zacznie obowiązywać. 

 

 

Niemal natychmiast w odpowiedzi na publikację uzasadnienie wyroku TK organizatorki czarnych spacerów w Łomży zaproponowały wyjście na ulice miasta by, jak przyznają, pokazać, że Łomża nie jest obojętna. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe