Łomżyniacy ponownie protestują przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji [VIDEO]

  • 28.01.2021, 22:01 (aktualizacja 28.01.2021, 22:31)
  • Red
Łomżyniacy ponownie protestują przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji…
Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Decyzja wywołała spore emocje i poruszenie wśród społeczeństwa. W związku z tym na łomżyńskich ulicach po raz kolejny pojawili się mieszkańcy, którzy nie zgadzają się z takim orzeczeniem.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego rząd opublikował w Dzienniku Ustaw, co de facto oznacza, że zaczął on już obowiązywać. Od tej pory legalne przerwanie ciąży możliwe jest tylko w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia matki lub gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 29.01.2021, 17:13
Niech przeczytają ze zrozumieniem Konstytucję RP i uzasadnienie TK.
A kto ma stanąć w obronie tych maleńkich dzieci?
Łomżyńskie kobiety mają twarz i rozum Marty Lempart.

Pozostałe