Kronika Województwa Podlaskiego 654 [VIDEO]

  • 29.01.2021, 18:36 (aktualizacja 29.01.2021, 18:40)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 654 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Wielkie pieniądze dla woj. podlaskiego w nowej perspektywie unijnej

Województwo podlaskie otrzyma 992 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Środki na programy regionalne podzielono według algorytmu opartego na tych samym kryteriach, co poprzednio, czyli m.in. na liczbie ludności i PKB na mieszkańca. W nowej perspektywie ok. 60 proc. funduszy z unijnej polityki spójności trafi do programów realizowanych na poziomie krajowym. Pozostałe 40 proc. otrzymają programy regionalne, zarządzane przez marszałków województw.

 

Wydarzenie- Nowa siedziba WOPiTU w Łomży za 22 mln zł już otwarta

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży oficjalnie zmienił swoją siedzibę. Po blisko 29 latach z ul. Rybaki 3, placówka przenosi się do budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w miejsce dawnego Szpitala Zakaźnego. Projekt obejmował wykonanie modernizacji, remontu i przebudowy budynku. Nowa siedziba rozpoczyna swoją działalność 1 lutego 2021 roku. Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży funkcjonuje od 1992 roku. Jego celem jest udzielanie świadczeń zdrowotnych dla osób uzależnionych od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. Ośrodek, jako jedyny w północno-wschodniej Polsce prowadzi staże dla osób uczących się zawodu terapeuty uzależnień.

Zdrowie- Ruszyły szczepienia seniorów 80+ w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży rozpoczęły się szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia przeciwko COVID-19. Akcja w ramach Narodowego Programu Szczepień służy zaplanowaniu działań mających zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Szczepionki podawane są domięśniowo, a schemat szczepienia obejmuje podanie 2 dawek w odstępie 3 – 4 tygodni. Pełna ochrona pojawia się po 7 dniach od podania ostatniej dawki. Same szczepionki finansowane są z budżetu państwa. Szacowany koszt zakupu wynosi ok. 2,4 mld zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe