Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 168 - [VIDEO]

  • 30.01.2021, 09:10
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 168 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Samorząd Mazowsza walczy z Covid-19. Pula wsparcia przekroczyła już 440 milionów złotych 

Blisko 440 milionów złotych samorząd Mazowsza przeznaczył do tej pory na walkę z Covid-19. Jako pierwszy region uruchomił unijny projekt, wynoszący pierwotnie 150 milionów złotych, który rozrózł się I dziś jego wartość wynosi ponad 360 milionów złotych, z czego zaangażowanych jest prawie 265. Dzięki tym środkom już od marca zeszłego roku do 75 placówek medycznych z Mazowsza kierowane jest wsparcie w postaci sprzętu i środków ochrony osobistej. Do tej pory trafiło do nich już ponad 1500 sztuk aparatury medycznej i ponad 39,5 tysiąca wyposażenia. Do mazowieckich stacji pogotowia ratunkowego trafiło także w sumie 15 ambulansów oraz 5 busów do przewozu osób zakażonych.

Karetki pogotowia dla radomskiej stacji pogotowia

Codziennie na ulice Radomia wyjeżdża 15 zespołów ratownictwa medycznego. Jednak w dużej mierze karetki, którymi do tej pory dysponowała Radomska Stacja Pogotowia były wysłużone. Gros z nich na liczniku miało 400, a nawet 500 tysięcy przejechanych kilometrów. Jednak od pewnego czasu z pomocą m.in. samorządu Mazowsza udaje się modernizować tabor. 

 

 

164 miliony złotych dla subregionu siedleckiego w 2021 roku

Ponad 164 miliony złotych w 2021 roku przeznaczono w budżecie województwa mazowieckiego na subregion siedlecki. Najwięcej pieniędzy zostanie wydane na szpitale i zdrowie. 

 

Brandenburgia wspiera mazowieckie szpitale 

Pulsoksymetry, urządzenia do wentylacji nieinwazyjnej  czy 30 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji rąk to tylko część pomocy w postaci darowizny władz niemieckiego landu. To odpowiedź na apel marszałka Adama Struzika wystosowany do premiera Brandenburgii o wsparcie w walce z pandemią. Sprzęt oraz środki ochrony osobistej są już w kraju. Ich wartość to ponad milion 300 tysięcy złotych. 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe