Środki unijne na fotowoltaikę w Łomży

  • 31.01.2021, 15:57
  • Red
Środki unijne na fotowoltaikę w Łomży
Projekt pn. „Instalacje fotowoltaiczne/ kolektory słoneczne na budynkach mieszkalnych na terenie miasta Łomża” został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach środków przewidzianych na energetykę opartą na odnawialnych źródła energii. Wartość inicjatywy to blisko 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 1,2 mln zł.

Przedmiotem projektu jest wykonanie inwestycji z zakresu OZE w formie projektów grantowych na potrzeby własne mieszkańców Łomży. W zaplanowano w nim 72 szt. wszystkich instalacji, w tym: 19 instalacji mieszanych (19 szt. instalacji kolektorów słonecznych o mocy: 4 kW-5 szt.; 6kW-10 szt.; 8 kW–4 szt. + 19 szt. instalacji fotowoltaicznej) oraz 34 szt. instalacji fotowoltaicznej do 5 kW.

Jak informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, głównym celem projektu jest zwiększenie udziału rozproszonej produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

- Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia udziału energii odnawialnej w produkcji energii ogółem, ale też w zużyciu końcowym energii brutto – podkreśla Andrzej Garlicki dodając, że efektem podjętych działań będzie redukcja emisji CO2 i poprawa stanu środowiska.

Grantobiorcy do udziału w projekcie zostaną wybrani w drodze otwartego naboru prowadzonego przez Miasto Łomża, którego ogłoszenie planowane jest na przełomie lutego i marca 2021 roku. Odbędzie się to zgodnie z regulaminem udzielania dofinansowania w postaci refundacji kosztów poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy maksymalnej 5 kW i kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, w tym budynkach jednorodzinnych na potrzeby własne. Określone w nim zostaną warunki udziału w projekcie, w tym kryteria premiujące, sposób rozliczania i wypłacania grantów, trwałość projektu oraz kontrola w projekcie.

Projekt pn. „Instalacje fotowoltaiczne/ kolektory słoneczne na budynkach mieszkalnych na terenie miasta Łomża” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V. Gospodarka niskoemisyjna. Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii.

Ogólna wartość projektu wynosi 1.932.230 zł, w tym otrzymane dofinansowanie jest na poziomie 1.255.949,50 zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe