Wicepremier Piotr Gliński: Łomża ma moje wsparcie

  • 02.02.2021, 13:55
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wicepremier Piotr Gliński: Łomża ma moje wsparcie
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński zapewnił o wsparciu dla naszego miasta podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim w Warszawie.

- Mimo, że Łomża nie jest już miastem wojewódzkim, to pod względem kulturalnym możemy śmiało konkurować z większymi ośrodkami. To wszystko jest możliwe dzięki środkom zewnętrznym, które pozyskujemy. Pozwalają one nam na rozwój infrastruktury, co przekłada się na dostęp do jeszcze szerszej oferty kulturalnej – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Jak dodaje, podczas spotkania z wicepremierem Piotrem Glińskim – odpowiadającym za kulturę i po rekonstrukcji rządu również za sport - przedstawił projekt wyeksponowania średniowiecznych odkryć na placu Starym Rynku, poinformował o kończących się pracach przy przebudowie Hali Targowej na Halę Kultury oraz planowanym na połowę tego roku otwarciu rozbudowywanej i przebudowywanej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

- Pan Premier w ciepłych słowach odniósł się do naszych działań, zapewniając o swoim wsparciu. Zaprosiłem również Pana Profesora do Łomży, rozmawialiśmy o dogodnych terminach, w których uroczyście otworzylibyśmy Halę Kultury i Filharmonię Kameralną – mówi włodarz miasta dodając, że rozmawiał również na temat dofinansowania zadań z zakresu sportu tj. budowy sal sportowych przy SP 4 i SP 5. - Przekazałem informację, że aplikujemy o środki na te zadania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym przypadku liczymy też na wsparcie, bo oprócz kultury ważna jest rozbudowa infrastruktury sportowej, aby dzieci i młodzież miały dogodne warunki do rozwoju – zaznacza prezydent Mariusz Chrzanowski.

Znaczące wsparcie jakie otrzymała Łomża na inwestycje kulturalne, to przede wszystkim budowa Hali Kultury. Na jej realizację i wyposażenie miasto pozyskało około 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W decydującą fazę wchodzi również drugi etap rozbudowy i przebudowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Nowoczesny budynek przy ul. Nowej ma być gotowy w połowie roku, a w najbliższych dwóch latach budżet miejskiej instytucji kultury zasili z ministerialnych środków kwota 405 tys. zł rocznie.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe