Kronika Województwa Podlaskiego 655 [VIDEO]

  • 05.02.2021, 16:30 (aktualizacja 05.02.2021, 16:32)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 655 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- 57 mln zł na instalacje OZE

47 projektów otrzyma dofinansowanie na instalacje odnawialnych źródeł energii. Środki przeznaczone zostaną na nowe panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Prowadzić ma to do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, a także zwiększenia oszczędności.

 Zdrowie- Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymuje kolejne wsparcie

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży pozyskał kolejne pieniądze mające usprawnić funkcjonowanie placówki. Środki pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku  skierowane zostały na zakup niezbędnego sprzętu na oddział urologiczny. Wsparcie wynosi ponad 600 tys. zł.

Wydarzenie- 2 mln zł dla OSP

Podlaskie gminy mogą ubiegać się o środki przeznaczone na wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarządu województwa podjął już decyzję o przyjęciu regulaminu konkursu w tej kwestii. Wnioski oceniane będą pod kątem m.in. stopnia zaangażowania danej jednostki OSP w akcjach ratowniczych na terenie gminy, jak też stopnia wyposażenia jednostek OSP w sprzęt ratowniczo – gaśniczy. W ubiegłym roku Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały rekordowe wsparcie. Do strażaków trafiło łącznie ponad 3 mln zł.

Sport – Sprawdzian przed mistrzostwami świata w boksie

W Łomży odbył się turniej bokserski. Impreza przede wszystkim miała służyć wyselekcjonowaniu i przygotowaniu zawodników do kwietniowych mistrzostw świata juniorów roczników 2003 i 2004, które odbędą się w Kielcach. Na ringu zaprezentowali się zawodnicy m.in. z Wołomina, Mielca, Zamościa, Lublina czy Gdańska. W sumie do Łomży przyjechało 47 najlepszych pięściarzy Polski w swojej kategorii wiekowej. Oprócz selekcji zawodników na zbliżające się mistrzostwa świata juniorów, celem zawodów była także popularyzacja sportu pięściarskiego, rozwijanie wśród młodzieży ambicji sportowych oraz promocja województwa podlaskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe