Łomża z szansami na dofinansowanie remontów kolejnych ulic

  • 08.02.2021, 09:12
  • Red
Łomża z szansami na dofinansowanie remontów kolejnych ulic
Dziewięć inwestycji drogowych z Łomży może otrzymać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Podlaski Urząd Wojewódzki przesłał już listę zadań, którą zatwierdzić ma premier.

Wśród projektów z Łomży na liście znalazły się: budowa dróg w rejonie ul. Żabiej, rozbudowa ul. Jasnej oraz sięgacza ul. Wesołej, ul. Tkackiej, ul. Słonecznikowej, ul. Piaski, połączenie ul. Nowogrodzkiej z ul. Partyzantów (ul. Wspólna), przebudowa ul. Kalinowej i ul. Kasztelańskiej, budowa ul. Jesiennej na odcinku od ul. Przykoszarowej do Szosy do Mężenina.


- Łączny koszt wszystkich tych zadań to około 35 mln zł, a deklarowane przez Wojewodę dofinansowanie wynosi 50 proc. Zabiegamy o uzyskanie wyższego wsparcia. Oczekujemy szybkiego zatwierdzenia listy przez KPRM, będziemy wówczas przygotowywać się do uruchomienia inwestycji- mówi Andrzej Garlicki. zastępca prezydenta.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Podlaski Urząd Wojewódzki, podział na listę podstawową i rezerwową oraz kwota dofinansowania zostaną określone po zatwierdzeniu listy przez Prezesa Rady Ministrów.

Inwestycje, w przypadku otrzymania wsparcia, byłyby realizowane w latach 2021-2023. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku nasze miasto otrzymało wsparcie na sześć zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w tym roku. Są to przebudowa ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Strażackiej, budowa dróg w rejonie ul. Księcia Stanisława, ul. Grabowej, Jaworowej, przedłużenia ul. Meblowej od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej oraz rozbudowa ul. Bursztynowej.

Wsparcie ich realizacji ze środków rządowych wynosi 70 proc. kosztów kwalifikowanych. Natomiast w ub.r. z Funduszu Dróg Samorządowych zrealizowane zostały m.in. ul. Woziwodzka wraz z Placem Zielonym i ul. Zieloną, ul. Dmowskiego, ul. Partyzantów, ul. Rządowa, ul. 3 Maja, ul. Wiejska, ul. Małachowskiego oraz rozpoczęła się realizacja ul. Dwornej.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe