Lech Antoni Kołakowski zwraca się do premiera o możliwość prowadzenia działalności przez branże weselną czy gastronomiczną

  • 08.02.2021, 16:06
  • Red
Lech Antoni Kołakowski zwraca się do premiera o możliwość prowadzenia…
Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm skierował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z restrykcjami, jakie obecnie panują w gospodarce przede wszystkim w branżach gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych. Mowa w nim jest również o przedsiębiorcach związanych z organizacją rodzinnych uroczystości w tym wesel, chrztów czy komunii.

Lech Antoni Kołakowski skierował specjalne pismo do Prezesa Rady Ministrów. Dotyczy ono rozważenia przez Mateusza Morawieckiego odblokowania możliwości prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców organizujących wesela czy komunie, a także w takich branżach jak hotelarskie, turystyczne i gastronomiczne.

Jak argumentuje parlamentarzysta, utrzymanie obecnych rozwiązań doprowadza do upadku wielu firm, likwidacji miejsc pracy oraz utraty wpływów z podatków do budżetu państwa. Przypomina także, iż Konstytucja określa prawa zarówno pracodawców jak i pracowników i gwarantuje im tzw. „zasadę swobody działalności gospodarczej”.

Zwrócił również uwagę, iż wprowadzone restrykcje, obostrzenia i rządowe wytyczne w pewnym sensie spełniły swoją rolę, jednakże w tym momencie wymagane jest podjęcie działań w związku sytuacją firm w konkretnych branżach. Mianowice odblokowanie owej działalności gospodarczej.

Lech Antoni Kołakowski wskazuje, iż w chwili obecnej tak naprawdę średni czy mali przedsiębiorcy nie są traktowani na równi z wielkimi korporacjami. Powoduje to również perspektywę bankructwa. Dlatego tak ważny jest powrót do normalności, z zachowaniem pewnych przepisów. Zdaniem parlamentarzysty, nie odblokowanie działalności gospodarczej prowadzić może do ogólnopolskich protestów.

Poniżej prezentujemy pełną treść pisma.

 

red_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe