Dołącz do Team Podlaskie. 500 tys. zł dla sportowców z regionu

  • 12.02.2021, 09:21 (aktualizacja 12.02.2021, 09:23)
  • Red
Dołącz do Team Podlaskie. 500 tys. zł dla sportowców z regionu
Zarząd województwa ogłosił nabór, który ma na celu wsparcie finansowe najbardziej uzdolnionych i obiecujących zawodników z regionu, w tym także z niepełnosprawnościami. Podlaskie władze na wsparcie sportowców przeznaczyły 500 tys. zł. Wnioski można składać do 26 lutego.

Ostanie lata były owocne dla sportowców z regionu. Reprezentanci naszego województwa zdobyli wiele medali, w tym podczas imprez rangi Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w kategorii seniorów oraz w kategoriach młodzieżowych. Zaowocowało to powołaniami do kadry olimpijskiej i narodowej oraz kadry paraolimpijskiej.

– Chcemy wspierać sportowe talenty. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z zarządem województwa opracować specjalny program, z którego mogliby skorzystać podlascy sportowcy. Widzimy bowiem potrzebę dodatkowego wsparcia zawodników, zarówno juniorów, jak i seniorów. Team Podlaskie to program nastawiony na przyszłość. Wierzę, że przyniesie on efekty w postaci krajowych i międzynarodowych sukcesów. To też budowanie marki Podlaskiego w oparciu o naszych najlepszych zawodników- mówi marszałek Artur Kosicki.

Przypomnijmy, że rok 2021 jest rokiem Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich. Między innymi dlatego bardzo ważna jest pomoc finansowa dla sportowców, która dałaby możliwość stworzenia jak najlepszych warunków do przygotowań do najważniejszych startów w całej karierze.

Jak dołączyć do Team Podlaskie? Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:

  • jest członkiem klubu sportowego, którego siedziba znajduję się na terytorium województwa podlaskiego lub zamieszkuje województwo podlaskie;
  • uzyskała w ostatnich czterech latach, co najmniej medal w oficjalnych zawodach Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy;
  • posiada aktualną licencję sportową, bądź inny dokument uprawniający do udziału we współzawodnictwie sportowym i czynnie uczestniczy w procesie szkolenia sportowego oraz rywalizacji sportowej, w okresie trwania konkursu;
  • znajduje w pierwszej 15 światowego rankingu danej federacji sportowej.

Wnioski mogą składać zarówno seniorzy jak i sportowcy młodzieżowi, a także sportowcy z niepełnosprawnościami. Termin upływa 26 lutego 2021 roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe