Szczęśliwy Senior, to twórczy Senior

  • 13.02.2021, 10:00
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Szczęśliwy Senior, to twórczy Senior Krysia serwetki wyszywa i jest szczęśliwa!
Jesień życia, jak potocznie zwykliśmy mawiać, to czas, w który wstępują seniorzy. Nie musi być ona wcale nudna, bierna, smutna ani monotonna. W tej chwili w życie seniorów, i nie tylko, nie pytając o zgodę, brutalnie wkroczyła pandemia. Poprzez izolację i wszelkiego rodzaju wprowadzone obostrzenia, ograniczając naszą wolność i dotychczasowe relacje towarzyskie. Nie możemy realizować się w naszym środowisku senioralnym. Ten trudny czas musimy przetrwać. On, mam nadzieję, już niedługo minie i będzie tak jak dawniej, chociaż niezupełnie tak samo.

Mimo trudności życia codziennego, problemów z którymi się borykamy i chorobami, które nas nękają oraz pandemią – nie dajmy się zwariować! Nie możemy się poddawać! Starajmy się być optymistami, uśmiechajmy się do ludzi, bądźmy otwarci i pomagajmy sobie nawzajem, na miarę swoich możliwości. Otoczenie pozytywnie odbiera seniora pogodnego, a seniora wiecznie niezadowolonego i opryskliwego, omija z daleka. Przede wszystkim jednak dbajmy o swoje zdrowie, przestrzegajmy zaleceń, bo dużo od nas zależy, by wirus nas nie dogonił. Ruszyły szczepienia seniorów. Miejmy nadzieję, że będziemy niedługo bezpieczni i będziemy mogli korzystać z życia bez ograniczeń. Cieszmy się z każdego dnia, jaki jest nam dany i dobrze go wykorzystujmy. Nie możemy działać aktywnie w klubach seniora, w kołach zainteresowań, w grupach przyjaciół. Ale możemy zagospodarować sobie czas w domu i zająć się czymś co nas interesuje. Dbajmy o to, by każdy dzień był inny i pożyteczny. Trudno tu proponować jakieś zajęcia, bo każdy ma swoje  priorytety i  sposób na życie. Wielu seniorów zajmuje się rękodzielnictwem, majsterkowaniem, co daje radość i satysfakcję, że można coś przydatnego zrobić dla siebie i dla innych. Cieszymy się z rzeczy, które zrobimy własnoręcznie, bo są one jedyne w swoim rodzaju.  Jedno jest pewne: aktywność i przyjazne nastawienie do rzeczywistości nadaje życiu sens i stajemy się przez to szczęśliwsi. 

Wiem, że wiele seniorek i seniorów wykonuje różne cudeńka. I tak myślę sobie, że warto w przyszłości zorganizować wystawę tych wszystkich pięknych rzeczy. Dlatego apeluję do osób 60+, róbcie wspaniałe rzeczy, abyście mogli wystawić  w przyszłości swoje prace  na wystawie seniorów. Pochwalcie się swoimi talentami twórczymi. Czekamy z utęsknieniem na otwarcie klubów seniora ale to jeszcze potrwa. Póki co – róbmy swoje !

Tymczasem w przedstawiam kilka wytworów koleżanek i kolegów – seniorek, które aktywnie działają w czasie pandemii.

 

                                                                                                               Danuta Waśko

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe