Kronika Województwa Podlaskiego 656 [VIDEO]

  • 12.02.2021, 17:03 (aktualizacja 12.02.2021, 17:04)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 656 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Wsparcie podlaskich firm

Podlaskie władze przyznały dotacje kolejnym przedsiębiorcom na dofinansowanie kapitału obrotowego. Dzięki zwiększeniu budżetu wsparcie otrzymało 59 firm, a więc wszyscy, których wnioski ocenione zostały pozytywnie. Konkurs przeprowadzony został w czerwcu 2020 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i skierowany był do przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z pandemią COVID-19.

Inwestycja- Modernizacja Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Śniadecji

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku zakończył przebudowę i modernizację Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, podlaski samorząd przekazał ponad 7,6 mln zł z funduszy unijnych, a kolejne, blisko 3 mln zł, pochodzi z budżetu województwa. W ciągu roku Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Śniadecji przyjmuje ok. 1,4 tys. (tysiąca czterystu) dzieci, a poradnie świadczą 7 tys. porad. Realizacja projektu pozwoliła też zakupić aparaturę medyczną do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. To m.in. aparat USG, platforma elektrochirurgiczna z systemem zamykania naczyń, monitor 3D do zabiegów ginekologicznych czy wanna porodowa.

 

 

Wydarzenie- Nowa podmiejska linia na trasie Białystok-Supraśl

Spółka PKS Nova w ramach umowy z gminą Supraśl rozpoczyna świadczyć usługi transportowe nowymi autobusami. Na trasie Białystok-Supraśl będą kursować trzy nowoczesne, ekologiczne autobusy. Dziennie wykonają dwadzieścia przejazdów. To pierwsza podmiejska linia realizowana przez spółkę Samorządu Województwa Podlaskiego. W związku z  panującą pandemią COVID-19, zakup nowych pojazdów przez PKS Nova i poszerzenie swojej oferty odbierane jest w kategorii pewnego sukcesu.

Inwestycja- CKZ w Łapach z dofinansowaniem na wyposażenie pracowni

Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach oraz Zespół Szkół Mechanicznych im. St. Czarnieckiego otrzymali dotację na podniesienie jakości kształcenia zawodowego. Koszt realizacji tego projektu to  4 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 3,5 mln zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe