Jacek Żalek poza Porozumieniem

  • 14.02.2021, 22:48 (aktualizacja 14.02.2021, 22:56)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Jacek Żalek poza Porozumieniem
Pochodzący z Białegostoku poseł Jacek Żalek decyzją sądu koleżeńskiego Porozumienia został usunięty z partii. Powodem wykluczenia ze struktur ugrupowania ma być wielokrotne łamanie statutu partii.

8 członków, w tym trzech posłów opuściło struktury Partii Jarosława Gowina, po tym jak sąd koleżeński Porozumienia zajął się wnioskami prezydium partii opowiadającymi się za usunięciem polityków z partii. Wśród nich znalazł się pochodzący z Białegostoku poseł Jacek Żalek, wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej. Jak poinformowała rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka członkowie partii zostali z niej usunięci w związku z wielokrotnym łamaniem jej statutu.

Wraz z posłem Jackiem Żalkiem struktury ugrupowania Jarosława Gowina opuścił Michał Cieślak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. samorządu terytorialnego oraz Zbigniew Gryglas wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych. Posłowie utracili rekomendację do zasiadania w rządzie z ramienia partii.

Zgodnie z decyzją sądu koleżeńskiego z partii usunięto również Włodzimierza Tomaszewskiego, byłego wiceprezydenta Łodzi, Karola Rabende, radnego z Gdańska, Magdalenę Błeńską, byłą posłankę oraz Pawła Skotarka, byłego skarbnika partii i Andrzeja Walkowiaka, byłego posła, lidera Porozumienia w okręgu bydgoskim.

Na skutek usunięcie z partii posłów: Jacka Żalka, Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa, a wcześniej jeszcze Kamila Bortniczuka Porozumienie znacząco uszczupliło szeregi partii w Sejmie. Do tej pory ugrupowanie miało 16  posłów zasiadających w sejmowych ławach. Teraz ma ich 12.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe