Gala IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

  • 15.02.2021, 10:18
  • Red
Gala IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się gala wręczenia nagród w IX Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Ze 170 nadesłanych prac z całej Polski, gremium konkursowe wyróżniło 16. Nagrody wręczali m.in. Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki czy Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

- Bardzo nas cieszy, że konkurs okazał się być ogólnopolskim. Wśród laureatów i wyróżnionych są osoby z całego kraju. Prace kapituły konkursowej nie były łatwe, mieliśmy 170 prac do oceny– mówił Tomasz Madras, wicewojewoda podlaski oraz przewodniczący kapituły konkursu.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich z całego kraju. Jego celem jest promocja patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie historii Polski, a w szczególności przypomnienie dorobku intelektualnego jednego z ojców narodu i pisarzy ideowych – Romana Dmowskiego.

 

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie eseju interpretującego cytat z "Myśli nowoczesnego Polaka": "Obowiązki względem ojczyzny to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych, co po nas przyjdą". Wskazana kwestia niesie za sobą głęboką myśl podkreślającą ciągłość wspólnoty narodowej, a przez to szczególną odpowiedzialność za jej funkcjonowanie i rozwój.

 

Spośród 170 nadesłanych z całej Polski prac, kapituła konkursowa do ścisłego finału wybrała 33, spośród nich wyróżniła 16, a 6 to dzieła laureatów konkursu. Nagrody autorom podczas gali wręczyli: Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski Tomasz Madras, wicewojewoda oraz organizator konkursu Dariusz Wasilewski - prezes Fundacji Obowiązek Polski.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe