Konkurs na kapitał obrotowy: lista wniosków do oceny jeszcze w tym tygodniu

  • 17.02.2021, 09:35 (aktualizacja 17.02.2021, 09:51)
  • Red
Konkurs na kapitał obrotowy: lista wniosków do oceny jeszcze w tym tygodniu
Nabór wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych kapitału obrotowego w podlaskich firmach został zakończony. To wsparcie w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Wpłynęło ponad 2 tys. wniosków na ponad 61 mln zł.

Wnioski o dotację na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność, przedsiębiorcy mogli składać przez dwa dni, od 15 lutego do 16 lutego, do godziny 15.00.

Wsparcie adresowane jest do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. Mogą uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19. Warunkiem uzyskania pomocy jest spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 40 proc.

W konkursowej puli jest do podziału 25 mln zł z funduszy europejskich, a wartość złożonych wniosków to 61 mln zł.

Trzy dni na wersję papierową wniosku

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco. Do końca tygodnia opublikowana zostanie lista wniosków przekazanych do oceny, uszeregowana według najwyższego procentowo spadku obrotów.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdą się na tej liście, muszą dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Mają na to trzy dni robocze, licząc właśnie od daty publikacji listy projektów przekazanych do oceny.

Trzecia część Pakietu

Konkurs stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy uzyskali 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w 2020 roku, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca firm.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe