Wirtualne spotkanie z młodzieżą sokólskiego ogólniaka

  • 19.02.2021, 09:34 (aktualizacja 19.02.2021, 09:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wirtualne spotkanie z młodzieżą sokólskiego ogólniaka kpt. Dariusz Śmiechowski z-ca Rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze
Oficerowie Służby Więziennej z Czerwonego Boru spotkali się z młodzieżą klas o profilu mundurowym sokólskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Jak informuje kpt. Dariusz Śmiechowski, zastępca rzecznika prasowego dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze wideokonferencja była okazją do zaprezentowania struktury formacji i Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Czas pandemii niesie wiele wyzwań w wielu aspektach więziennego życia. Działalność edukacyjna oraz promocyjna skierowana do szkół z konieczności musiała przybrać formę dostosowaną do wymogów sanitarnych. Jedną z dziedzin promocji Służby Więziennej, mającą dosyć długą tradycję były spotkania więzienników z młodzieżą szkół średnich na terenie jednostki. Oprócz wiedzy na temat funkcjonowania więzienia młodzież mogła „dotknąć” więziennej codzienności w trakcie zwiedzania.

Tym razem spotkanie funkcjonariuszy Służby Więziennej z młodzieżą klas o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce odbyło się z wykorzystaniem platformy internetowej. Czwartkowe spotkanie 18 lutego jest pierwszym z zaplanowanych trzech spotkań. Odbędą się one w tygodniowych odstępach. Tematyką prelekcji będą podstawy prawne funkcjonowania Służby Więziennej, historia formacji. Osobne miejsce znajdzie omówienie struktury organizacyjnej SW z charakterystyką poszczególnych działów. Zaprezentowana zostanie działalność readaptacyjna połączona z omówieniem zasad tworzenia programów skierowanych do więźniów i współpraca z organizacjami pozawięziennymi. Nie zabraknie też prelekcji na temat zasad przyjmowania w szeregi Służby Więziennej i możliwości rozwoju w jej ramach. Prowadzący spodziewają się wielu pytań i są przygotowani na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe