Kronika Województwa Podlaskiego 657 [VIDEO]

  • 19.02.2021, 16:27 (aktualizacja 19.02.2021, 16:28)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 657 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Kultura- Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego rozdane

Artur Kosicki wręczył stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2021. Wśród stypendystów znaleźli się m.in. publicyści, aktorzy, osoby związane z malarstwem, filmem, muzyką, tańcem czy znawczyni dworskiej kuchni Branickich. Stypendia półroczne przyznano ośmiu osobom. Każda z nich otrzyma po 7 tys. zł wsparcia na realizację swoich projektów. Natomiast po 10 tys. zł otrzymają laureaci stypendiów rocznych. W sumie docenione zostały 23 osoby. Łącznie na stypendia dla osób dorosłych uzdolnionych artystycznie zarząd województwa podlaskiego przeznaczył 206 tys. zł.

 Wydarzenie „Solidarność – Droga do wolności”. Laureaci konkursu nagrodzeni

W związku z jubileuszem 40-lecia „Solidarności”, Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży zorganizowała konkurs wiedzy „Solidarność – Droga do wolności”. Inicjatywa skierowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego, a jego podsumowanie odbyło się w Centrum Edukacji Nauczycieli.

Wydarzenie- Team Podlaskie. 500 tys. zł dla sportowców z regionu

Zarząd województwa zainaugurował akcję „Team Podlaskie”. Inicjatywa ma na celu wsparcie finansowe najbardziej uzdolnionych i obiecujących zawodników z regionu, w tym także z niepełnosprawnościami. O wparcie może ubiegać się zawodnik, który jest członkiem klubu sportowego z siedzibą na terytorium województwa podlaskiego, uzyskał w ostatnich czterech latach medal na mistrzostwach świata lub Europy, posiada aktualną licencję sportową bądź znajduje w pierwszej 15 światowego rankingu danej federacji sportowej.

Wydarzenie- Walentynkowy koncert w OiFP

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się Walentynkowy koncert. Na scenie zaprezentowały się największe gwiazdy polskiej muzyki, a na widowni zasiedli przedstawiciele personelu medycznego oraz służb, które na co dzień pomagają mieszkańcom regionu w zmaganiach z pandemią. Wydarzenie współorganizowało Województwo Podlaskie oraz Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe