„Człowiek wielozadaniowy, czyli jak dziennikarstwo splata się z literaturą” – debata z udziałem: Miłki Malzahn, Piotra Brysacza i Marcina Tomkiela

  • 20.02.2021, 10:10
  • Red
„Człowiek wielozadaniowy, czyli jak dziennikarstwo splata się z literaturą” – debata z udziałem: Miłki Malzahn, Piotra Brysacza i Marcina Tomkiela
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku organizuje debatę pod hasłem „Człowiek wielozadaniowy, czyli jak dziennikarstwo splata się z literaturą”. O swoich literackich i dziennikarskich doświadczeniach opowiedzą: Miłka Malzahn, Piotr Brysacz i Marcin Tomkiel. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, 20 lutego o godz. 11.00 na Facebooku instytucji.

Dr Miłka Malzahn – autorka ośmiu książek pisanych w duchu magicznego realizmu, uprawiająca magię informacyjną na płaszczyźnie dziennikarskiej (Polskie Radio Białystok), specjalistka od filozofii mistycznej (obroniła doktorat z filozofii rosyjskiej), jest filozofem szydełkującym (specjalna technika myślicielska wykorzystująca starożytną technikę dochodzenia po nitce do kłębka), sztukę dziennikarską uprawia od 1994 roku, ma na swoim koncie dwie trip-hopowe płyty; prowadzi warsztaty ze sztuk pokrewnych pisaniu, pisze piosenki, ceni sobie inspirujące współprace, ma słabość do awangardowych form teatralnych. Nieustannie pisze, tworzy też dźwiękową książkę podcastową zatytułowaną Dziennik zmian; sporo publikuje.

Piotr Brysacz – dziennikarz, redaktor, założyciel wydawnictwa „Paśny Buriat”, dyrektor artystyczny festiwalu literackiego „Patrząc na Wschód”, organizowanego w Budzie Ruskiej. Pracował w „Kurierze Porannym” i magazynie psychologicznym „Charaktery”. Jest autorem książki Patrząc na Wschód oraz współautorem zbioru wywiadów Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie oraz książki Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie.

Marcin Tomkiel – przez wiele lat związany był z Polskim Radiem Białystok i TVP3 Białystok. Autor i współautor kilku książek (m.in. Wojna mocarstw. Podlasie 1914–15, Bielsk 1915. Zapomniana Bitwa, Białostoczanie XX wieku, Zaufany sztabowiec Piłsudskiego. Historia życia Stanisława Nilskiego-Łapińskiego). Redaktor naczelny „Medyka Białostockiego” i wykładowca PR na studiach menedżerskich.

Spotkanie organizowane jest w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe