Konkurs na kapitał obrotowy: lista wniosków do oceny

  • 20.02.2021, 13:00 (aktualizacja 20.02.2021, 13:03)
  • Red
Konkurs na kapitał obrotowy: lista wniosków do oceny
Dokładnie 875 wniosków trafiło do oceny w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych kapitału obrotowego w podlaskich firmach, w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Są to wnioski, w których przedsiębiorcy wykazali spadek przychodów ze sprzedaży w przedziale od 66,04% do 100%.

Wnioski o dotację na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność, przedsiębiorcy mogli składać przez dwa dni, od 15 lutego do 16 lutego, do godziny 15.00.

Wpłynęło ponad 2 tys. wniosków na ponad 61 mln zł. Natomiast w konkursowej puli do podziału jest 25 mln zł z funduszy europejskich. Do oceny przekazano więc wnioski uszeregowane według najwyższego procentowo spadku obrotów, od 66,4 procent w dół.

- Bardzo chcielibyśmy przyznać dofinansowanie wszystkim przedsiębiorcom, których wnioski zostaną pozytywnie ocenione. Wiemy, w jak ciężkiej znaleźli się sytuacji, dlatego od początku pandemii, poprzez Podlaski Pakiet Gospodarczy, pomagamy firmom. Mogę zapewnić, że nadal będę się starał, aby pula dla przedsiębiorców, zarówno w tej, jak i nadchodzącej perspektywie finansowej była jak największa- stwierdza Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

 

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdują się na tej liście, muszą dostarczyć do kancelarii (parter) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Termin upływa 22 lutego. Dokumenty można dosłać również pocztą, wtedy decyduje data nadania

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco.

Trzecia część Pakietu

Konkurs adresowany był do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą – na jednorazową, bezzwrotną dotację z funduszy UE, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19. Stanowi on trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy uzyskali aż 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w 2020 roku, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca firm.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe