Krzysztof Banach - wspomnienie

  • 21.02.2021, 19:20 (aktualizacja 22.02.2021, 08:52)
  • Red
Krzysztof Banach - wspomnienie
Krzysztof Banach był pierwszym prezydentem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, wybranym w 1995 r. Tylko podczas jednej kadencji wyborczej PFHBiPM w latach 1999–2003 nie pełnił ściśle kierowniczej roli w Polskiej Federacji. Od 2003 r. do 2021 r. był jej wiceprezydentem. Był także przewodniczącym Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mleka – pełniąc tę funkcję wielokrotnie.

Krzysztof Banach zapisze się w pamięci mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej, ale także producentów rolnych z całego kraju.

– Znałem gospodarstwo rodzinne Krzysztofa Banacha już jako dziecko. Nasze rodziny były ze sobą silnie związane – wspomina Artur Filipkowski.  - Nasze ścieżki zawodowe z Krzysztofem przecięły się na początku lat 90. Byłem wtedy producentem telewizyjnym realizującym materiały informacyjne dla redakcji Telewizji Polskiej i TVN-u.

Doskonale pamiętam, gdy podczas realizacji pierwszego materiału z jego gospodarstwa stwierdził, że to tylko kwestia czasu kiedy będę robił o nim materiały o zasięgu ogólnopolskim. Jak powiedział tak się stało. Był prekursorem najnowszych rozwiązań technicznych w produkcji mleka. To właśnie w jego rodzinnym gospodarstwie w Kalinowie wdrażane były najnowsze rozwiązania w produkcji mleka i hodowli bydła. Rolnicy z Polski przyjeżdżali do Krzysztofa uczyć się jak prowadzić nowoczesne gospodarstwo nastawione na produkcje mleka – podkreśla Artur Filipkowski. Odwaga i determinacja stały się drogowskazem dla młodych rolników, że warto zostać na wsi i przekształcić  tradycyjne gospodarstwo rodziców w nowoczesne, ale przede wszystkim rentowne przedsiębiorstwo rolne.

Za wcześnie odszedł. Jeszcze wiele mógł wnieść w rozwój i edukację polskiego rolnika – podsumowuje Artur Filipkowski przekazując wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Krzysztofa.

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe