Trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

  • 23.02.2021, 15:11 (aktualizacja 23.02.2021, 15:29)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" kmp w Łomży
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Kampania organizowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Trwa od 22 do 28 lutego 2021 r.

Policjanci zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady. W trakcie wyznaczonych dyżurów funkcjonariusze udzielać będą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień. Wytłumaczą obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych. Szczególnie w zakresie przestępstw kryminalnych, demoralizacji nieletnich czy przemocy w rodzinie.

Porad udzielać będą też prokuratorzy, asystenci sędziów, adwokaci, policjanci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści. Będzie można ją uzyskać w sądach, prokuraturach, komendach policji, w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Aby umówić się na konsultacje należy zadzwonić pod numer 477171450. Pomoc możliwa jest w formie teleporad lub bezpośrednich spotkań, ale z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Wraz z łomżyńską policją przypominamy, że najważniejszym prawem osób pokrzywdzonych przestępstwem jest możliwość zawiadomienia policji, prokuratury, sądu lub instytucji pomocowej. Każde zgłoszenie, niezależnie od formy, będzie dokładnie zbadane przez funkcjonariuszy policji. Może być ono pisemne, telefoniczne, osobiste lub anonimowe.

Celem „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz uświadomienie rangi problemu w społecznościach lokalnych.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe