Więzienne dyktando rozstrzygnięte [FOTO]

  • 24.02.2021, 09:12 (aktualizacja 24.02.2021, 09:18)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Więzienne dyktando rozstrzygnięte [FOTO] kpt. Dariusz Śmiechowski z-ca Rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze
Wyłoniono laureatów VII Dyktanda dla Osadzonych Czerwony Bór 2020. Wręczenie nagród zwycięzcom i podsumowanie zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

Jak przekonuje kpt. Dariusz Śmiechowski z-ca rzecznika prasowego dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze Dyktando dla Osadzonych organizowane przez więzienników z Czerwonego Boru cieszy się niesłabnącą popularnością w Polsce penitencjarnej. O tym jak bardzo niech świadczy fakt, że w bieżącej, siódmej edycji konkursu wzięło udział 288. uczestników z 30. zakładów karnych. Swoistym ewenementem jest aktywność „ortograficzna” pań z Aresztu Śledczego z Warszawy-Grochowa. W szranki stanęło 80 podopiecznych tej jedynej warszawskiej placówki dla kobiet.

Jak relacjonuje kpt. Dariusz Śmiechowski mistrzem ortografii i tym samym zwycięzcą konkursu został więzień z Zakładu Karnego w Tarnowie. Drugie miejsce zajęła podopieczna wspomnianego wcześniej Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie. Zaś trzecie miejsce ex aequo przypadło uczestnikom z Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie i Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Nie obyło się też bez rozstrzygnięcia konkursu na poziomie lokalnym. Wśród więźniów z Czerwonego Boru, którzy wzięli udział w dyktandzie wyłoniono trójkę zwycięzców. W klasyfikacji ogólnopolskiej zajęli oni kolejno 37, 67 i 147 miejsce. W trakcie wręczania dyplomów i nagród rzeczowych - w postaci, a jakże, słowników ortograficznych - dyrektor ppłk Zbigniew Jankowski w towarzystwie zastępcy mjr Magdaleny Laskowskiej i pomysłodawców konkursu podziękował swoim podopiecznym za udział i zaangażowanie. Zachęcił do udziału w kolejnej edycji dyktanda z zastrzeżeniem, że oczywiście życzy uczestnikom jak najrychlejszego wyjścia z więzienia na wolność, w legalny sposób bramą główną. Podkreślił, że konkurs to nie tylko rywalizacja, lecz również doskonała forma promocji języka ojczystego w czasie powszechnego korzystania z sms-owych „podpowiadaczy”.


 


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe