Złote Krzyże Zasługi dla lekarzy za zwalczanie zagrożeń biologicznych

  • 25.02.2021, 13:56 (aktualizacja 25.02.2021, 14:49)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Złote Krzyże Zasługi dla lekarzy za zwalczanie zagrożeń biologicznych Podlaski Urząd Wojewódzki
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski odznaczył troje lekarzy z Białostockiego Centrum Onkologii za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych. Złote Krzyże Zasługi zostały przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę jako wyraz uznania i podziękowania za walkę z pandemią koronawirusa.

Nagrodzeni zostali lek. med. Dorota Kozberuk, zastępca dyrektora BCO ds. lecznictwa, lek. med. Dariusz Kożuchowski, koordynator Pododdziału Leczenia Bólu BCO i dr n. med. Piotr Kosiorek, kierownik Izby Przyjęć BCO.

Medycy wykazali się wielkim zaangażowaniem i pasją w wykonywaniu zadań, które znacznie wykraczały poza zwykły zakres ich obowiązków służbowych. Poświęcili swój czas i energię, również poza godzinami pracy, żeby skutecznie wdrożyć liczne działania i procedury zwiększające bezpieczeństwo personelu szpitala oraz pacjentów onkologicznych, szczególnie narażonych na zakażenie wirusem.

- Chciałbym Państwu pogratulować odznaczeń i podziękować za wysiłek, który wkładacie w pracę. Dziękuję Pani dyrektor BCO za to, że wystąpiła z inicjatywą nagrodzenia Państwa. Wszyscy z nadzieją czekamy na zakończenie epidemii, ale mamy również świadomość, że ten scenariusz może nie być tak optymistyczny. Oby te nabyte już przez Państwa doświadczenia pomogły nam w jej przełamaniu - mówił wojewoda.

- Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona, natomiast podziękowania należą się całemu zespołowi Białostockiego Centrum Onkologii, bo to dzięki naszej wspólnej pracy udało się zachować ciągnąć diagnostyki i opieki onkologicznej zaznaczyła lek. med. Dorota Kazberuk.

 

Lekarze niejednokrotnie poza godzinami pracy dostarczali wymazy do warszawskiego laboratorium. W Białostockim Centrum Onkologii zostało pobranych w sumie do tej pory ok. 15 tys. wymazów.

 

Działania medyków polegały również na zorganizowaniu oraz czynnym udziale w mobilnej "Super Brygadzie BCO", która od połowy kwietnia 2020 roku docierała do mieszkańców województwa podlaskiego, którzy nie mieli możliwości przybycia do Centrum osobiście. Byli to pacjenci przed planowymi przyjęciami do szpitala, którym należało pobrać wymaz na obecność wirusa.

  

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe