Zebranie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

  • 26.02.2021, 09:59 (aktualizacja 26.02.2021, 13:23)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Zebranie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego gov.pl
Zmiany na rynku pracy, wsparcie dla biznesu oraz sytuacja w podlaskiej służbie zdrowia to tematy, jakie zostały poruszone podczas pierwszego w 2021 r. posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Białymstoku.

Zebranie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego poprowadził przewodniczący Sylwester Zawadzki, Prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku. W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego, w obradach wziął udział Krzysztof Szeweluk, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka.

Głównymi tematami obrad była sytuacja na rynku pracy, wsparcie dla przedsiębiorstw i sytuacja w służbie zdrowia w województwie podlaskim. 

Joanna Sarosiek, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przedstawiła analizę społeczno-gospodarczą w województwie podlaskim w 2020 roku. Podkreśliła wpływ pandemii na działalność sektora przedsiębiorstw. Podała informacje o dotychczasowym wsparciu dla przedsiębiorców oraz bieżących działaniach m.in. o drugim naborze na kapitał obrotowy (podczas którego złożono ok. 2 tys. wniosków, do weryfikacji przyjęto 800 wniosków). 

Janina Mironowicz, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku przybliżyła sytuację na podlaskim rynku pracy w 2020 oraz na przełomie 2020 i 2021 roku. W tym zakres wsparcia antykryzysowego dla firm, który objął siedem tarcz antykryzysowych w okresie 04.2020-02.2021. Wsparcie ze strony wojewódzkiego i powiatowych urzędów pracy wyniosło łącznie 540 mln zł dla 65 tys. podmiotów w regionie. 

O wsparciu biznesu w czasie pandemii powiedzieli również Katarzyna Krupicka, rzecznik prasowy podlaskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ewa Kamińska- Gawryluk, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

Następnie dyskutowano o zmianach w służbie zdrowia w woj. podlaskim w związku z pandemią oraz planowanej w najbliższym czasie restrukturyzacji. W tej sprawie główne wnioski przedstawił Maciej Olesiński, Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ w Białymstoku.

Na zakończenie obrad WRDS przyjęli harmonogram i plan pracy na rok 2021.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe