W Piątnicy zbudował największe igloo w Polsce [VIDEO i FOTO]

  • 26.02.2021, 10:20 (aktualizacja 26.02.2021, 10:48)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
W Piątnicy zbudował największe igloo w Polsce [VIDEO i FOTO] Archiwum prywatne Piotra Kurządkowskiego
Za oknem pachnie wiosną, nikt chyba nie myśli już o zimie, która w tym roku długo nie dała o sobie zapomnieć i przede wszystkim, nie żałowała nam swoich pięknych atrybutów. Zimowe uroki lutego wykorzystał Piotr Kurządkowski - student Politechniki Warszawskiej na kierunku Robotyka (Wydział Mechatroniki), który w rodzinnej miejscowości - Piątnica Włościańska, zbudował największe igloo w Polsce.

Budowla mierzy 2 metry wysokości (w środku śmiało wyprostuje się nawet najwyższy mężczyzna). Jej długość to 5 metrów. Budowa igloo zajęła około sześciu dni roboczych, co równa się czterem dniom intensywnych opadów śniegu. Piotrkowi w budowie pomagali przyjaciele. Najpierw usypali Oni solidną górę śniegu. To właśnie ten etap zajął budowniczym najwięcej czasu, bo cztery dni. Następnie rozpoczęły się prace wewnątrz igloo polegające na wydobuciu z jego środka śniegu i uformowaniu ,,śnieżnej jaskini”.

- Spełniliśmy nasze marzenie z dzieciństwa – nie kryje radości Piotr Kurządkowski.

Konstrukcja bardzo szybko stała się ciekawą atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez całe rodziny. W środku zimowego domku powstało także miejsce na grillowanie kiełbasek!

 

- Iglo po kilku dniach mrozów, a później dodatnich temperatur wierzchnia warstwa lekko się nadtopiła i wsiąknęła w środek, dzięki czemu uzyskaliśmy solidną konstrukcję, na której spokojnie można było stanąć mimo pokaźnych rozmiarów wnętrza – tłumaczy Piotr Kurządkowski. - Radość z zimowej jaskini nie trwała jednak zbyt długo. Ostatnie kilka dni z dość wysoką dodatnią temperaturą zrobiło swoje i obecnie igloo przypomina raczej parowóz. Mimo wszystko najważniejsze jest to, że spełniliśmy marzenia – dodaje Piotr.

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe