Kronika Województwa Podlaskiego 658 [VIDEO]

  • 26.02.2021, 15:27 (aktualizacja 26.02.2021, 15:28)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 658 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Inwestycja- Umowa na remont Teatru Dramatycznego podpisana

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku podpisana została umowa dotycząca modernizacji instytucji. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia to 58 mln zł, z czego 26 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zaś pozostałe środki z budżetu województwa. W związku z przedsięwzięciem ogłoszono już pierwszy przetarg. Remont planowany jest na lata 2021-2023.

 Wydarzenie- Instalacje fotowoltaiczne w Augustowie i w gminie Suwałki

Mieszkańcy Augustowa oraz gminy Suwałki na co dzień wykorzystywać będą energię z OZE. Na dachach budynków mieszkalnych zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, warte 4 mln zł. Łącznie do Miasta Augustów i gminy Suwałki trafi 2,6 mln zł z funduszy europejskich. Jak wskazały władze województwa podlaskiego, kwestie związane z odnawialnymi źródłami energii traktowane są priorytetowo. Koszt każdej z tych inwestycji wynosi ok. 2 mln zł, natomiast dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pokryje w obu przypadkach blisko 1,3 mln zł. Instalacje zostaną zamontowane do końca 2021 roku.

Wydarzenie-  Projekt zwiększający konkurencyjność podlaskich firm

Politechnika Białostocka została liderem pilotażowego projektu zwiększającego konkurencyjność podlaskich firm. Projekt dotyczy rozwoju współpracy w zakresie prac badawczo-rozwojowych między biznesem i uczelniami. Jego główne cele to zacieśnianie współpracy naukowców z przedsiębiorcami, podniesienie konkurencyjności podlaskich firm i komercjalizowanie uczelnianych koncepcji. Sam pomysł wziął się z analizy, której dokonali specjaliści z Banku Światowego na podstawie kilku województw w kraju.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe