Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 172 - [VIDEO]

  • 26.02.2021, 14:55 (aktualizacja 26.02.2021, 15:40)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 172 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Radni Województwa przeciwko centralizacji szpitali

Centralizacja szpitali nie poprawi sytuacji. Wprowadzi za to Chaos. To zdanie radnych województwa mazowieckiego, którzy sprzeciwiają się planom rządu dotyczącym właśnie centralizacji szpitali. Według radnych problemem nie jest struktura właścicielska, a zbyt małe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Swoje obawy wyrazili w stanowisku, które zostało skierowane do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Warszawa i 70 okolicznych gmin z drastycznie niskim unijnym wsparciem w ramach nowej perspektywy. 7 miliardów euro w rezerwie

Na ostatnim sejmiku radni przyjęli także stanowisko, w którym apelują do premiera o uwzględnienie uwag do umowy partnerstwa. Władze Mazowsza wnioskują o zlikwidowanie rezerwy, jaką zostawiło sobie ministerstwo - 7 miliardów 100 milionów euro, czyli 25 procent wszystkich środków przeznaczonych dla samorządów. Po drugie - samorząd domaga się sprawiedliwego algorytmu podziału środków pomiędzy regiony i zawarcia go w umowie partnerstwa. Mazowsze nie zgadza się także na drastycznie niskie wsparcie, jakie zaplanowano dla Warszawy i 70 okolicznych gmin w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. 

 

 

Dobre wieści dla mieszkańców Kowali 

Jej obecny stan zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierowców. Mowa o drodze wojewódzkiej numer 744 na terenie gminy Kowala w powiecie radomskim. Zdaniem mieszkańców remont tego odcinka drogi jest niezbędny.

 

Ochotnicza Straż Pożarna z Kuczborka doposażona

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Kuczborku Osadzie w powiecie żuromińskim do akcji ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżają kilkadziesiąt razy w ciągu roku. Od teraz będą mogli oni czuć się bezpieczniej. A wszystko za sprawą ubrań specjalnych, które zakupili ze środków samorządu Mazowsza w ramach doposażenia mazowieckich OSP. 

 

Muzeum Mazowieckie w Płocku ma nowe, wyjątkowe eksponaty 

Kolekcja wyrobów Spółdzielni ŁAD, którwa powstała w 1926 roku w Warszawie, komplet mebli projektanta Władysława Wołkowskiego, który w swej twórczości specjalizował się w wyplatanych meblach, czy ceramika dekoracyjna z czołowych polskich wytwórni Steatyt i Włocławek. To eksponaty, które właśnie trafiły do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. W sumie 163 nowe obiekty “są dopełnieniem” tworzonej już od kilku lat w muzeum kolekcji wzronictwa powojennego.  

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe