Jest umowa na projekt obwodnicy Zambrowa

  • 27.02.2021, 12:39
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Jest umowa na projekt obwodnicy Zambrowa Fb - Wojciech Borzuchowski
26 lutego 2021 roku Wojciech Borzuchowski dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Białymstoku podpisał umowę na opracowanie Studium techniczno- ekonomicznego - środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej Obwodnicy Zambrowa w ciagu DK63 i DK66. W ten sposób połączony został etap rozważań nad możliwym przebiegiem obwodnicy Zambrowa, realizowany w ramach Studium korytarzowego z wyborem najkorzystniejszego wariantu.

Do przetarg ogłoszonego przez białostocki oddział GDDKiA na wykonanie dokumentu pn. „Opracowanie Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej dla zadania „Budowa obwodnicy Zambrowa w ciągu dróg krajowych nr 63 i nr 66” stanęła jedynie firma Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. o.o. z Warszawy. Kwota, którą zaproponowała firma za sporządzenie dokumentacji to 3 641 802, 45 zł. Zaplanowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku budżet na to zadanie wynosił 3 790 580, 45 zł.

Według wstępnych prognoz realizacja południowej obwodnicy Zambrowa nastąpi w latach 2026-2028. Dzięki wybudowaniu obwodnicy, z centrum miasta wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy na osi północ-południe, dla jadących Łomży w stronę Siedlec (DK63) oraz z Łomży w kierunku Bielska Podlaskiego (DK66).

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe