O bokserskiej współpracy z samorządem województwa

  • 02.03.2021, 09:59
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
O bokserskiej współpracy z samorządem województwa
Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego o dotychczasowej i przyszłej współpracy rozmawiali Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Zbigniew Maleszewski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego (PZB) do spraw wyszkolenia, i jednocześnie szef Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

- Nasze wsparcie traktujemy jako misję rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży – mówił w czasie spotkania wicemarszałek Olbryś. - Boks jest sportem olimpijskim, a wychowanie młodzieży w duchu rywalizacji olimpijskiej wpisuje się w politykę wsparcia sportu młodzieżowego przez samorząd województwa – podkreślił.

Wspomniał, iż pomoc ze strony samorządu województwa to nie tylko wsparcie organizacji imprez sportowych, ale również stypendia sportowe czy dofinansowywanie sprzętu i strojów sportowych czy zgrupowań szkoleniowych.

- Ze swojej strony bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę – podkreślał gość. – Nie było sytuacji, w której urząd odmówiłby nam wsparcia – podsumował.

Wiceprezes PZB podkreślał aspekty szkoleniowe współpracy z młodzieżą.

- Szkolenia to nie tylko podnoszenie kwalifikacji sportowych, ale również praca nad integracją młodego pokolenia i przygotowywania do dalszego życia – przybliżał kuchnię trenerską. - Bo taka jest rola trenera, by dbać nie tylko wynik sportowy, ale również i aspekt wychowawczy – podkreślał.

Jak czytamy na stronie wrotapodlasia. pl wręczając specjalne imienne pasy bokserskie dla marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia, Zbigniew Maleszewski wystosował również zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie (6-7.03) w Sokółce.

***

Tylko w ostatnim czasie Województwo Podlaskie wsparło organizację Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Łomża (29-31.01) oraz międzynarodowego meczu bokserskiego juniorów Polska-Litwa-Estonia (20.02), również w Łomży. Na rok 2022 planowane są zawody rangi mistrzowskiej seniorów w Białymstoku w 80. rocznicę istnienia Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe