Wspomnienie poety

  • 03.03.2021, 13:57
Wspomnienie poety
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert poetycki, który odbędzie się 3 marca 2021 roku, o godzinie 18:30. W programie poezja Henryka Gały, A. Vivaldi, M. Radziwił, H.Czyż. Gościem specjalnym koncertu będzie Dariusz Szada-Borzyszkowski. Łmżyńskich filharmoników poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Transmisję koncertu będzie można oglądać na stronie internetowej www.filharmonia.lomza.pl.

DARIUSZ SZADA-BORZYSZKOWSKI
Urodzony 17 października 1959 roku w Osięcinach na Kujawach, reżyser teatralny i telewizyjny, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika kulturalno oświatowa w 1984 roku i reżyserii teatralnej w Sankt Petersburskiej Akademii Teatru, Muzyki i Filmu w 1992 roku. W sezonach 1982-1984 adept i inspicjent w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W sezonie 1984-1985 adept w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. W sezonach 1985-1987 inspicjent w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Tłumacz współczesnej dramaturgii rosyjskiej. Realizator między innymi prapremier polskich teatralnych sztuk Aleksieja Słapowskiego „Kobieta nad nami „ z Adrianną Biedrzyńską w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku , Niny Sadur „Jedź”, w Białostockim Teatrze Lalek, czy Jana Jakuba Należytego „Ta cisza to ja” z Jackiem Kawalcem w warszawskim teatrze „ Kamienica”. Ostatnią realizacją teatralną jest spektakl zagrany przeszło 500 razy w całej Polsce i Kanadzie: „Andropauza – męska rzecz”, wg Jana Jakuba Należytego z udziałem Macieja Damięckiego, Marka Siudyma, Ryszarda Kotysa, Dariusza Gnatowskiego, Piotra Skargi, Michała Pietrzaka, Jacka Kawalca i Andrzeja Beja Zaborskiego.

Współreżyser fabularnych  widowisk telewizyjnych: „Przeszkody – Herb”, „Przeszkody – Wybory” na antenę TVP3 i pełnometrażowego filmu telewizyjnego pt. „ Tutejsi „ według dramatu Janki Kupały na antenę TV Bielsat. Przez wiele lat autor, reżyser i wydawca telewizyjnych programów na żywo, z udziałem wielu prowadzących i gości programów. Organizator koncertów z udziałem wielu artystów krajowych i zagranicznych. Autor i reżyser wielu filmów dokumentalnych o tematyce kulturalnej i społecznej i promocyjnej.

Odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury i Złota odznaka Ministra Sprawiedliwości za zasługi penitencjarne. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe