Michalinka z Kolna walczy z cytomegalią wrodzoną. Pomóż jej i podopiecznym Fundacji ,,Pomóż Im’’ [VIDEO]

  • 04.03.2021, 16:42 (aktualizacja 05.03.2021, 15:34)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Michalinka z Kolna walczy z cytomegalią wrodzoną. Pomóż jej i podopiecznym Fundacji ,,Pomóż Im’’ [VIDEO]
Michasia przyszła na świat w maju 2020 roku w Kolnie. Jej początki nie były łatwe. Ponad 100 dni jej domem był OIOM w Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie tam Michalina walczyła o życie. Zdiagnozowano u niej cytomegalię wrodzoną. Wirus zaatakował ośrodkowy układ nerwowy i immunologiczny. Michalina ma również obustronny niedosłuch i wzmożone napięcie mięśniowe oraz założoną gastrostomię.

  Jak twierdzą lekarze na tę chwile trudno przewidzieć co wydarzy się dalej i jak będzie wyglądał rozwój Michaliny. Cały czas jest diagnozowana. Nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie sama jadła, siedziała czy chodziła. Rodzice Michaliny -Pani Agnieszka i Pan Grzegorz każdego dnia bohatersko walczą o  lepszą przyszłość córki. W tej walce nie są jednak sami… Mają nieocenionego sprzymierzeńca – Fundację ,,Pomóż Im”. Są pod opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci, które fundacja powołała do życia 1 marca 2009 roku. Lekarze, pielęgniarki są na każde  wezwanie rodziców. 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. To właśnie Oni tworzą przestrzeń, w której walka z chorobą staje się łatwiejsza i zwycięska. 

 

Pod kompleksową opieką prowadzonego przez Fundację ,,Pomóż Im” Domowego Hospicjum dla Dzieci jest ponad 30 rodzin. Około 1/3 z nich pochodzi stąd. Z Ziemi Łomżyńskiej. Jak każdego roku rzekę profesjonalizmu i dobra płynącą ze strony zespołu medycznego, psychologów i opiekunów rodzin zasilają pieniądze z 1 procenta podatku. Środki te przeznaczane są na szeroko pojętą opiekę lekarską i pielęgniarską, sprzęt i zaopatrzenie medyczne oraz rehabilitację małych pacjentów. Równanie jest zatem proste. 1 procent podatku przekazany fundacji równa się stabilna, bezpieczna opieka nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi, takimi jak Michalinka oraz ich rodzinami. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe