Mlekovita stawia na zrównoważony rozwój i produkcję przyjazną środowisku

  • 04.03.2021, 11:04 (aktualizacja 04.03.2021, 11:33)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Mlekovita stawia na zrównoważony rozwój i produkcję przyjazną środowisku
Mlekovita rozwija swoje możliwości produkcyjne kierując się ochroną środowiska naturalnego, ideą zrównoważonego rozwoju i rozwiązaniami innowacyjnymi technologicznie.

Mlekovita rozumie znaczenie ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu wytwarza produkty wspierające zdrową i zrównoważoną dietę. 

Dla przedsiębiorstwa ważna jest współpraca z odpowiednimi producentami mleka, dostawcami opakowań, materiałów i usług. Poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych Mlekovita dba o bezpieczeństwo zdrowotne żywności i dobro środowiska naturalnego. 

Działania realizowane są w oparciu o System Zarządzania Środowiskowego 14001:2015. Jego ciągłe doskonalenie oraz integrowanie z międzynarodowym Standardem Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000 służy stworzeniu jednego efektywnego systemu, który ma gwarantować ciągłe doskonalenie, również w aspekcie środowiskowym.

W  zakładach Mlekovity działa system selektywnej zbiórki odpadów, które następnie przekazywane są uprawnionym odbiorcom. Tylko w 2020 r. zebrano blisko 2700 ton odpadów segregowanych, w tym blisko 1300 ton makulatury.

Mlekovita optymalizuje zużycie wody i energii. Przeprowadza wiele modernizacji w zakładach. Wybudowała m.in. kotłownię gazową i elektrociepłownię w zakładzie w Trzebownisku na Podkarpaciu, elektrociepłownię w zakładzie w Lubawie oraz nową kotłownię gazową w zakładzie w Morągu.

Mlekovita stawia na produkty ekologiczne. Już kilkanaście jej produktów ma unijne logo Rolnictwa Ekologicznego. To dowód na to, że te wyroby pochodzą z surowca pochodzącego z gospodarstw ekologicznych, które spełniają pewne wymogi m.in nie używają środków chemicznych.  

Skupia się na proekologicznym podejściu do pakowania produktów. Przejawia się ono ograniczaniem ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach, m.in. poprzez zmniejszenie grubości folii w opakowaniach sera w plastrach czy wprowadzenie kubków z bezpośrednim nadrukiem. Pozwala to firmie redukować ilość tworzyw sztucznych aż o 100 tys. kg w skali roku.

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe