Próbne matury w Łomży

  • 05.03.2021, 10:35 (aktualizacja 07.03.2021, 12:52)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Próbne matury w Łomży Narew
W Łomży odbyły się próbne matury. W III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży przeprowadzono je na terenie uczelni. W innych szkołach wyglądało to różnie.

- Próbne matury odbyły się na terenie szkoły. Nie było potrzeby przeprowadzania ich online. Zadbaliśmy o środki bezpieczeństwa. Uczniowie wchodzili różnymi wejściami, używali maseczek, zwracaliśmy uwagę na potrzebę dezynfekcji rąk. Szafki maturzystów były rozdzielone od siebie, dzięki temu nie tworzyły się większe grupy. Bezpieczeństwo to podstawa - powiedziała Katarzyna Życzkowska, dyrektor III LO w Łomży.

W innych szkołach wyglądało to różnie. Dyrektor I LO w Łomży Jerzy Łuba zdecydował, żeby przeprowadzić matury próbne z języka polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym elektronicznie, czyli online. Z kolei w II LO na życzenie uczniów, rodziców i nauczycieli egzaminy będą przeprowadzane stacjonarnie, w murach uczelni. Prawdopodobnie niektóre matury próbne na poziomie rozszerzonym mogą być również przeprowadzane w ławkach szkolnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

Właściwa matura odbędzie się najprawdopodobniej w maju 2021 r.

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe