Budżet konkursu na kapitał obrotowy zwiększony o 7,8 mln zł

  • 05.03.2021, 12:52
  • Red
Budżet konkursu na kapitał obrotowy zwiększony o 7,8 mln zł
Dokładnie o 7,8 mln zł zarząd województwa podlaskiego zwiększył budżet konkursu na kapitał obrotowy, czyli na bieżącą działalność firm. Tym samym pula środków unijnych w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego przeznaczona na ten cel wzrosła do blisko 33 mln zł.

Wnioski o dotację na kapitał obrotowy, czyli na bieżącą działalność w firmie, przedsiębiorcy mogli składać przez dwa dni, a mianowicie 15 i 16 lutego br. Wpłynęło ponad 2 tys. wniosków na ponad 61 mln złotych. Na tamten moment  w konkursowej puli do podziału było 25 mln zł z funduszy europejskich. Do oceny przekazano wnioski uszeregowane według najwyższego procentowo spadku obrotów, od 66,4 procent w dół.

– Zwiększenie dofinansowania z 25 mln zł do blisko 33 mln zł pozwoli dofinansować większą liczbę przedsiębiorstw, poszkodowanych w wyniku wystąpienia pandemii COVID-19. Zapewniałem, że będę się starał, aby pieniędzy na pomoc dla przedsiębiorców było jak najwięcej i słowa dotrzymuję- przypomina Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Dzięki powiększeniu puli konkursowej do oceny trafi 1061 wniosków (wcześniej było ich 875), złożonych przez firmy, które zanotowały 60 proc. spadku przychodów ze sprzedaży.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdują się na tej liście, muszą dostarczyć do kancelarii (parter) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Termin upływa 10 marca. Dokumenty można dosłać również pocztą, wtedy decyduje data nadania.

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco.

Konkurs adresowany był do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą – na jednorazową, bezzwrotną dotację z funduszy Unii Europejskiej (z Regionalnego Programu Operacyjnego). Warunkiem udziału było pogorszenie się sytuacji firmy w związku z COVID-19.

Nabór stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa podlaskiego, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy otrzymali aż 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w 2020 roku, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca podlaskich firm.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe