Kronika Województwa Podlaskiego 659 [VIDEO]

  • 05.03.2021, 19:51 (aktualizacja 05.03.2021, 19:53)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 659 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Kolejne dofinansowania na fotowoltaikę

Do podlaskich gmin trafią kolejne dotacje z funduszy europejskich na panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Gminy Supraśl oraz Dobrzyniewo Duże z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego łącznie otrzymają 2,5 mln zł. W ramach całej inicjatywy w województwie podlaskim powstanie ponad 600 sztuk nowych kolektorów słonecznych oraz blisko 2,8 tys. sztuk nowych instalacji fotowoltaicznych. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych CO2 wyniesie ponad 9 tys. ton.

Inwestycja- DK63. Koalicja parlamentarno - samorządowa

W miejscowości Wincenta w powiecie kolneńskim odbyło się spotkanie w związku z ewentualną modernizacją drogi krajowej nr 63 na odcinku od węzła „Kolno” do Miasta Pisz. Samorządowcy i parlamentarzyści podpisali specjalną petycję, w której zwrócili się do Ministerstwa Infrastruktury o uwzględnienie owej inwestycji w planie budowy dróg krajowych. Modernizacją miałby zostać objęty ok. 36-kilometrowy odcinek. Koszty inwestycji nie są jeszcze znane. Finansowanie miałyby wziąć na siebie ministerstwo infrastruktury- 80 proc. i samorząd województwa podlaskiego- 20 proc.

 

Inwestycja- Obiekt sportowy w gminie Czyżew

W Rosochatem Kościelnym w gminie Czyżew wybudowany zostanie nowy obiekt sportowy. Przedsięwzięcie przede wszystkim ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Projekt realizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”. Koszt budowy inwestycji to blisko 2 mln zł z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  wynosi 1,2 mln zł. Gmina Czyżew ogłosiła już przetarg na wyłonienie wykonawcy. Obiekt sportowy w Rosochatem Kościelnym powstać ma jeszcze w tym roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe