Święto Kazimierza Królewicza w Białymstoku [VIDEO]

  • 05.03.2021, 15:54 (aktualizacja 05.03.2021, 15:56)
  • Red
Święto Kazimierza Królewicza w Białymstoku [VIDEO]
W Parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku odbyła się uroczysta msza św. w związku z świętem Kazimierza Jagielończyka. To patron Litwy oraz Polski, ale również patron archidiecezji białostockiej. Z tej okazji w nabożeństwie udział wzięli m.in. arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, Janusz Stepnowski, biskup łomżyńscy, Bracia Kurkowi z całego kraju czy miłośnicy tradycji i historii.

Święty Kazimierz Królewicz urodził się 3 października 1458 w Krakowie, a zmarł 4 marca 1484 roku. Polski królewicz, syn Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki, od 1481 namiestnik królewski w Koronie Królestwa Polskiego, święty Kościoła katolickiego. Od 1636 roku jest głównym patronem Litwy. Ponadto jest jednym z historycznych patronów Polski. Był orędownikiem i patronem poświęcających się służbie publicznej.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe