Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 173 - [VIDEO]

  • 07.03.2021, 10:54 (aktualizacja 07.03.2021, 11:05)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 173 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Ćwierć miliarda na autorskie programy wsparcia od samorządu Mazowsza 

Drogi, boiska, hale sportowe, renowacje zabytków, wsparcie dla strażaków I sołectw. Tysiące wspartych przedsięwzięć. To efekty autorskich programów wsparcia samorzadu województwa. Właśnie startują nabory do tegorocznych programów.  W puli jest 250 milionów złotych. Nabory własnie ruszają.

 

Dobra wiadomość dla Mazowsza regionalnego. Aż 2 mld euro do wykorzystania 

Przed Mazowszem nowa perspektywa unijna i nowe wsparcie. Na jakie pieniadze może liczyć nasz region? Co udało się wynegocjować władzom województwa? O tym w Żyrardowie rozmawiali samorzadowcy, którzy już dziś przygotowują się do kolejnego okresu programowania. A jest o co walczyć, bo będziemy mieli do dyspozycji nawet 2 mld euro! 

 

 

Tych bohaterów mamy obok siebie. To strażacy, którzy nie zawahali się, by ruszyć na pomoc i ratować ludzkie życie. 

Na Mazowszu nie brakuje druhów gotowych do poświęceń. Przykładem może być historia braci – Przemysława i Konrada Zdanowiczów. Poznajmy zatem dwóch bohaterów ze Stanisławowa, z powiatu mińskiego, którzy  ruszyli na pomoc, by ratować ludzkie życie. 
 

Sala gimnastyczna w Szkole w Zielonej zmodernizowana  

Choć epidemia koronawirusa trwa i większość dzieci uczy się zdalnie, szkoły nie tracą czasu. W wielu z nich trwają inwestycje i remonty. Tak jest też w Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej w powiecie żuromińskim. Remont sali gimnastycznej był możliwy dzięki wsparciu samorządu Mazowsza.

 

Panie świętują 

Z Mazowsza pochodzi wiele znanych i cenionych kobiet. To chociażby Mira Zimińska-Sygietyńska, Irena Sendlerowa czy Iga Świątek. Jednak – zgodzą się państwo – że każda z nas jest wyjątkowa. Czy my, Mazowszanki, czujemy się doceniane? Zobaczmy, jak Dzień Kobiet wygląda w oczach Panów, i za co Oni cenią kobiety najbardziej.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe