III Forum Podlaskich Rad Seniorów [VIDEO]

  • 09.03.2021, 09:46
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
III Forum Podlaskich Rad Seniorów [VIDEO]
Możliwości finansowania działań rad seniorów, to wiodący temat III Forum Podlaskich Rad Seniorów, które odbędzie się on line 11 marca 2021 roku w godzinach 11.00-13.00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele rad seniorów z województwa podlaskiego.

Organizatorzy Forum – Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów (OWPRS) - zaprosili  gości, przedstawicieli samorządu i grupy inicjatywne, które myślą o powołaniu rad seniora w swojej gminie lub miejscowości. 

W spotkaniu udział wezmą;  Krystyna  Lewkowicz - Przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS). Powie o działaniach i inicjatywach OPS, o dwóch wydarzeniach senioralnych tj. uchwale Senatu RP pt. “W 45 lecie UTW” oraz o VI sesji OPS, który po 4 letniej emigracji wrócił pod dach Parlamentu. Omówi też ciekawy przykład finansowania Warszawskiej Rady Seniorów  do natychmiastowego wdrożenia w innych regionach.

Drugie zaproszenie na Forum przyjęła  pani  Barbara Szafraniec - Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Powie o głównych problemach i wyzwaniach, które stoją przed radami seniorów w Polsce oraz o wartości współpracy rad.

Na spotkanie w formie filmowej zaprasza zaprasza Jolanta Wołągiewicz - przewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego: https://www.youtube.com/watch?v=ZhScJpCAHV4&feature=youtu.be.

Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich członków rad seniorów z naszego województwa oraz zainteresowanych przedstawicieli samorządów i grup inicjatywnych. Zgłoszenie udziału w forum należy przysłać  pod adres: [email protected]. Osoby deklarujące udział w Forum otrzymają mailem link do spotkania i będą mogły wziąć udział w spotkaniu i dyskusji.

 

 

Przed Forum zachęcamy do zapoznania się z materiałami:

- artykuł p. Krystyny Lewkowicz, Przewodniczącej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów o VI sesji plenarnej

http://parlamentseniorow.pl/vi-sesja-plenarna-obywatelskiego-parlamentu-seniorow-1-pazdziernika-2020-r/

- artykuł p. Barbary Szafraniec, Przewodniczącej Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów

http://opowrs.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/WSTEPNIAK-DO-PISMA-SENIOR-14.01.2021..pdf

- deklaracja programowa OPS

http://parlamentseniorow.pl/wp-content/uploads/2020/10/DEK2020-1.pdf

- obrady VI Sesji OPS
https://www.facebook.com/watch/live/?v=663212187930182&ref=watch_permalink

 

Rady seniorów w Polsce odgrywają coraz większą rolę w polityce senioralnej samorządów. Jednak ciągle potrzebna jest systematyczna edukacja, wymiana dobrych praktyk oraz integracja i wsparcie. Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów stara się te potrzeby zaspokoić, dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podlaskiego.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe