Protest Kobiet i media lokalne. Dyskusja online

  • 10.03.2021, 13:30 (aktualizacja 10.03.2021, 13:49)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Protest Kobiet i media lokalne. Dyskusja online
12 marca o godzinie 11:00 forum Idei Fundacji Batorego zaprasza na dyskusję online "Protest kobiet i media lokalne". Rozmowa z przedstawicielkami i przedstawicielami lokalnych gazet, rozgłośni i portali o tym, w jaki sposób relacjonowane były protesty w mniejszych miastach i co mówi to o roli i kondycji mediów lokalnych. Transmisja będzie prowadzona poprzez media społecznościowe facebook i youtube.

Protesty Kobiet, które zapoczątkował sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych były największymi w Polsce od 30 lat.

Miały duży wpływ na aglomeracje, ale też mniejsze ośrodki. W szczycie protestów nawet w ok. 600 miastach, miasteczkach i wsiach.

Tematem dyskusji będzie sposób w jaki protesty były relacjonowane w mniejszych miejscowościach. 

Istotnym zagadnieniem będą obserwacje, wnioski z marszów i demonstracji. 

Czego ludzie mieszkający poza metropoliami mogli się dowiedzieć o lokalnych protestach, a czego raczej nie opisywano i nie pokazywano? Czy można mówić o jakimś istotnym kontraście, a może nawet sprzeczności między tym, czego doświadczali uczestnicy i obserwatorzy protestów lokalnych, a tym, czego dowiadywali się później z mediów ogólnopolskich o protestach w metropoliach? Prowadzi to do kwestii ogólniejszych: o czym piszą, a o czym nie piszą media lokalne? Jaką tematykę podejmują, a jaka jest pomijana? Jaka jest dziś kondycja mediów lokalnych? Co je ogranicza i warunkuje ich działalność? Jaką pełnią rolę?

Debatę prowadzić będzie Edwin Bendyk, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Do te pory udział potwierdzili: Klaudia Beker (Radio Plus Legnica), Bogna Czałczyńska („Monitor Szczeciński”), Tomasz Esden-Tempski (TV RzeczJasna, Ostróda), Maria Eichler (dziennikarka, Chojniczanin.pl), Wioleta Grzybek (Lokalsi.net Medium Obywatelskie Subregionu Zachodniego), Jerzy Jurecki („Tygodnik Podhalański”), Aleksander Karwowski („Przemiany na Szlaku Piastowskim", Gniezno), Anna Kondraciuk („Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz”), Magdalena Kruszka ("Pałuki. Tygodnik lokalny"), Urszula Markowska („Tramwaj Cieszyński. Miesięcznik dla Śląska Cieszyńskiego”), Jarosław Mazanek („Kurier Zawierciański” i „Gazeta Myszkowska”), Kuba Stankiewicz („Gazeta Gryfińska”, Gryfino.pl), Piotr Wyszomirski („Gazeta Świętojańska, Gdańsk”), Andrzej Zdanowicz (portal Bielsk.eu, Bielsk Podlaski).

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe