Rozlicz PIT w Łomży, weź udział w loterii i zdobądź nagrody.

  • 12.03.2021, 09:37 (aktualizacja 12.03.2021, 09:41)
  • Red
Rozlicz PIT w Łomży, weź udział w loterii i zdobądź nagrody.
Już niebawem po raz drugi rozpoczyna się loteria „Rozlicz PIT w Łomży i zdobądź nagrody”, która zachęcić ma mieszkańców do właściwego wypełnienia deklaracji PIT, by część środków zasiliła budżet miasta. Pula nagród rzeczowych w ramach loterii będzie wynosić 25 tys. zł, a wśród nich znajdują się m.in. iRoboty Roomba, odkurzacze pionowe Dyson, smartfony czy oczyszczacze powietrza.

- W ubiegłym roku po raz pierwszy w Łomży zorganizowaliśmy loterię, której celem było zachęcenie do rozliczania podatków w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jak jest to ważne, bo dzięki tym środkom, które wpływają z tego tytułu do naszego miejskiego budżetu, możemy realizować inwestycje, prowadzić szeroko rozumianą działalność oświatową, świadczyć pomoc potrzebującym mieszkańcom – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Rozpoczęcie akcji promocyjnej w formie loterii zakończonej losowaniem nagród zaplanowane jest 1 kwietnia. Właśnie wtedy zostanie uruchomiona dedykowana witryna internetowa pod adresem www.rozliczpitwlomzy.pl, na której mieszkańcy będą mogli zarejestrować swój udział w zabawie.

Oprócz tego, będzie można również zgłosić się w sposób tradycyjny, wypełniając papierowy formularz zgłoszeniowy i wrzucając go do urny znajdującej się w Urzędzie Miejskim w Łomży. Aby zagrać i wziąć udział w losowaniu nagród, uczestnik za pośrednictwem internetowego bądź papierowego formularza będzie zobligowany wskazać swoje imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nr PESEL oraz numer kontaktowy.

Ważne w tym wszystkim jest właściwe rozliczenie w Urzędzie Skarbowym. Chodzi przede wszystkim o wpisanie prawidłowych danych podatnika w zakładkach POWIAT i GMINA. Nieświadomie wielu mieszkańców Łomży błędnie rozlicza się z podatku dochodowego i tym samym miasto traci środki z tego tytułu. Aby unikać takich sytuacji należy przy wypełnianiu formularzy PIT, CIT, deklaracjach, informacjach podatkowych wpisywać w rubrykach POWIAT i GMINA „Miasto Łomża” lub „m. Łomża”. W przypadku wpisania tylko słowa „Łomża”, udział w podatku dochodowym może trafić do budżetu Gminy, a nie Miasta Łomża.

Pula nagród rzeczowych w ramach loterii będzie wynosić 25 tys. zł. Wśród nich znajdują się m.in. iRoboty Roomba, odkurzacze pionowe Dyson, smartfony oraz oczyszczacze powietrza.

Organizator loterii działający na zlecenie Urzędu Miejskiego w Łomży, złożył już wniosek do właściwego organu o urządzenie loterii promocyjnej zgodnie z ustawą o grach hazardowych.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe