Śmiertelne potrącenie pomiędzy Kupiskami a Mątwicą

  • 12.03.2021, 12:35
  • Red
Śmiertelne potrącenie pomiędzy Kupiskami a Mątwicą
Na drodze krajowej nr 645 pomiędzy Kupiskami a Mątwicą doszło do tragicznego wypadku. 42 letni mężczyzna, znajdujący się na drodze poza terenem zabudowanym nie posiadający żadnych elementów odblaskowych, został potrącony przez 22-latka jadącego audi. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

10 marca po godzinie 21.20 dyżurny łomżyńskiej policji powiadomiony został o potrąceniu pieszego, do którego doszło na trasie między Nowogrodem a Łomżą. Na miejsce, gdzie kierujący audi 22-latek, potrącił idącego jezdnią 42-latka, skierowani zostali policjanci. Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez mundurowych wynika, że pieszy szedł środkiem pasa po złej stronie jezdni. Mało tego, nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. W wyniku zdarzenia mieszkaniec gminy Turośl zginął na miejscu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku ustalają łomżyńscy policjanci.

W 2020 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 9 zdarzeń z udziałem osób pieszych, w tym 3 przypadki były śmiertelne. W tym roku póki co doszło do jednego zdarzenia. Ich główną przyczyną było niestosowanie się pieszych do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, takich jak właśnie brak elementów odblaskowych czy poruszanie się złą stroną jezdni.

Policjanci przypominają: noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Odblaski powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, tak aby pieszy był widoczny z daleka i mógł bezpiecznie poruszać się po drodze.

Pamiętajmy, że nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony nagle zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania samochodu składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja i hamowanie. Szanse pieszego na uniknięcie potrącenia znacznie wzrastają, gdy mając elementy odblaskowe jest on widoczny na drodze, dzięki czemu kierowca może go dostrzec ze znacznie większej odległości i bezpiecznie zareagować.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe