Łomżyńscy radni Domasiewisz i Prosiński dołączają do Polski 2050 [VIDEO]

  • 13.03.2021, 16:33 (aktualizacja 13.03.2021, 16:38)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńscy radni Domasiewisz i Prosiński dołączają do Polski 2050 [VIDEO]…
Dariusz Domasiewicz, Zbigniew Prosiński radni Rady Miejskiej w Łomży reprezentujący klub ,,Przyjaznej Łomży” dołączyli do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Informacje tę przekazał Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w Białymstoku. Do ruchy dołączyli także Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski radni Miasta Białegostoku, oraz Adam Ołowniuk radny miejski w Suwałkach.

- Dlaczego postanowiłem dołączyć do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni? Ponieważ liczę na to, że jest to siła, kóra wreszcie pozwoli w Sejmie zakończyć trwającą od lat wojnę między największymi politycznymi frakcjami, i zająć się sprawami zwykłych ludzi, z którymi ja jako samorządowiec spotykam się na co dzień – mówił Dariusz Domasiewicz, radny Rady Miejskiej w Łomży.

W podobnym tonie wypowiadał się drugi łomżyński radny.

- Szymonowi Hołowni kibicowałem od momentu, kiedy oświadczył, że wchodzi na nową, polityczną drogę. Byłem także wolontariuszem w jego kampanii prezydenckiej. Po wielu wypitych kawach i rozmowach, doszedłem do wniosku, że jest to jedyna możliwość dla osób takich jak ja. Osób, które mają dość politycznych wojen, osób, które nie mogą odnaleźć się po żadnej ze stron – wyjaśniał natomiast swoją obecność w Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni Zbigniew Prosiński.

 

Jak przekonuje Szymon Hołownia, Ruch Polska 2050 ma pomysł dla calego Podlasia. Chce zbudować wspólnotę obywateli w regionie.

- Mamy pomysł na to jak połączyć i zintegrować myślenie o naszym wspólnym regionie, jak sprawić, żeby Białystok, Łomża i Suwałki nie rywalizowały ze sobą, ale stały się czymś w rodzaju „aglomeracji podlaskiej”, która będzie wspólnie walczyła o ważne rzeczy dla naszego regionu. Regionu unikatowego i dla mnie osobiście bardzo szczególnego – powiedział lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Na taką współpracę liczy także Maciej Żywno, lider Programu Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego Polski 2050.

- Zapraszając radnych do współpracy pokazujemy, że te miasta będą ze sobą współpracowały właśnie poprzez radnych. Będą budowały wspólne inicjatywy, pomysły i wspólną przestrzeń do budowania integracji regionu – powiedział podczas konferencji prasowej Maciej Żywno, lider Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego Polski 2050. - Radni w ramach Programu Partnerstwa na rzecz samorządu otwartego Polski 2050 w województwie podlaskim będą odpowiadać za budowanie polityki miejskiej i aglomeracyjnej. Nie zależy nam na budowaniu całych kół czy klubów, raczej na umiejętnym wprowadzaniu inicjatyw obywatelskich, które chcemy zgłaszać i będziemy do tego budować różne sojusze, by być skutecznym już teraz. – dodał Żywno

 

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe