Konkurs na tradycyjną ozdobę wielkanocną

  • 15.03.2021, 09:46
  • Red
Konkurs na tradycyjną ozdobę wielkanocną
Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na tradycyjną ozdobę wielkanocną. W konkursie mogą wziąć udział KGW z województwa podlaskiego, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Prace wysyłać można do 24 marca.

Zgłosić można dowolną liczbę ozdób wielkanocnych wykonanych w różnych formach i tradycyjnej technice, ale nawiązujących do tradycji subregionów i miejscowości, które reprezentują. Celami konkursu jest promocja dziedzictwa kulturowego naszego regionu, propagowanie tradycyjnych wartości i historii lokalnych wspólnot czy budowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej mieszkańców województwa podlaskiego.

Nadesłane prace będą oceniane przez komisję konkursową, w skład której wejdą m.in.: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, wojewódzkich instytucji kultury oraz regionalnych mediów.

Przy ocenie prac konkursowych komisja konkursowa weźmie pod uwagę w szczególności:

- oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tradycyjnych wartości i historii lokalnych wspólnot

- zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie

- walory estetyczne i artystyczne pracy

Wszelkie pytania na temat konkursu kierować można pod nr tel.85 66 54 215 lub 85 66 54 216.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe