Terytorialsi na szkoleniu z amerykańskimi żołnierzami

  • 16.03.2021, 09:31
  • Red
Terytorialsi na szkoleniu z amerykańskimi żołnierzami
W 22. rocznicę wstąpienia Polski do NATO, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Orzysz, odbyły się wspólne zajęcia żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 2 Pułku Kawalerii US Army.

Głównym punktem było prowadzenia ognia z 40 mm granatników automatycznych Mk-19, które są na wyposażeniu amerykańskich jednostek, jak i brygad OT. Granatnik MK-19 został opracowany w Stanach Zjednoczonych. Jest to broń automatyczna, umożliwiająca strzelanie ogniem ciągłym (krótkimi seriami) z użyciem różnego rodzaju amunicji.

Strzelania były realizowane z wykorzystaniem amunicji ćwiczebnej oraz odłamkowej. W trakcie wybranych zagadnień w roli instruktorów wystąpili amerykańscy żołnierze. Szkolenie stało się także okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z uzbrojeniem i sprzętem używanym przez obie strony.

Ćwiczących żołnierzy odwiedzili dowódca Batalionowej Grupy Bojowej ppłk Jason Adler oraz dowódca 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży ppłk Michał Mazurczyk.

W tym roku jest to już koleje wspólne przedsięwzięcie podlaskich terytorialsów oraz żołnierzy pełniących w Polsce służbę w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe