Kronika Województwa Podlaskiego 661 [VIDEO]

  • 19.03.2021, 15:15 (aktualizacja 19.03.2021, 15:17)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 661 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Kultura- Ministerialne dofinansowanie dla OiFP zwiększone

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zwiększyło o 1,5 mln zł dofinansowanie dla Opery i Filharmonii Podlaskiej. Stosowny aneks do umowy o współprowadzeniu instytucji podpisali Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. Jak podkreślił wicepremier, wspieranie instytucji kultury jest konstytucyjnym obowiązkiem państwa polskiego. Dotychczasowa stała dotacja Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wynosiła ponad 6,2 mln zł. Jednak dzięki podpisaniu aneksu o współprowadzeniu instytucji kwota ta teraz wzrośnie do ponad 7,7 mln zł. Minimalny roczny wkład z budżetu województwa to 13 mln zł.

 

Wydarzenie- Wsparcie podlaskich firm

Zarząd województwa podlaskiego zwiększył o 4 mln zł budżet konkursu na rozbudowę lub zakup maszyn i sprzętu produkcyjnego dla podlaskich firm. Do tej pory władze województwa w ramach konkursu przeznaczyły 96 mln zł na wsparcie dla podlaskich przedsiębiorstw. Wartość tych inwestycji to ponad 236 mln zł.

Inwestycja – W Gminie Mały Płock powstanie Park Kieszonkowy

W Małym Płocku przy Urzędzie Gminy oraz Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej wybudowany zostanie Park Kieszonkowy. Inicjatywa przyczynić się ma do zwiększenia aktywności fizycznej i społecznej mieszkańców. Celem projektu jest ulepszenie estetyki i wykorzystanie przestrzeni publicznej Małego Płocka. Cała powierzchnia Parku Kieszonkowego w Małym Płocku wynieść ma ok. 1500 m². Na jego budowę lokalne władze planują przeznaczyć ok. 650 tys. zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to blisko 525 tys. zł. Inwestycja ukończona ma zostać do końca bieżącego roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe