„Cyfrowe Podlaskie” - bezpłatne e-szkolenia dla mieszkańców

  • 22.03.2021, 13:50
  • Red
„Cyfrowe Podlaskie” - bezpłatne e-szkolenia dla mieszkańców
Ponad 1500 mieszkańców naszego regionu może wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach realizowanych przez województwo podlaskie w ramach projektu "Cyfrowe Podlaskie". Obecnie trwają zapisy, a szkolenia realizowane będą do końca 2021 roku.

Szkolenia skierowane są do wszystkich, którzy chcą nabyć umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii, poznać tajniki usług elektronicznych czy profesjonalnie korzystać z możliwości social mediów.

Do wyboru są cztery rodzaje szkoleń:

  1. e-usługi publiczne i bezpieczeństwo w internecie - omówienie zagadnień związanych z realizacją spraw urzędowych, sposobami pozyskiwania informacji z jednostek publicznych, sposobów bezpiecznego korzystania z internetu (8 godzin lekcyjnych).
  2. Social media - możliwości wykorzystania portali społecznościowych w rozwijaniu własnych zainteresowań, prowadzenie profili osobistych i zawodowych, przygotowywanie i realizacja kampanii promocyjnych (24 godziny lekcyjne).
  3. Moje hobby i rozwój osobisty online - sposoby rozwijania własnych zainteresowań przy wykorzystaniu zasobów internetu, prowadzenie profili społecznościowych dotyczących swojego hobby, możliwości współdzielenia swoich zainteresowań z innymi internautami na całym świecie, sposoby załatwiania spraw codziennych przy wykorzystaniu zasobów internetu (24 godziny lekcyjne).
  4. Obsługa komputera i internetu od podstaw - zapoznanie z obsługą komputera, wykorzystanie popularnych programów użytkowników, prowadzenie korespondencji elektronicznej, skuteczne wykorzystanie możliwości Internetu (28 godzin lekcyjnych).

Zajęcia realizowane są w formie zdalnej, stacjonarnej i mieszanej. W przypadku szkoleń zdalnych uczestnicy mają dostęp do platformy e-learningowej.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie projektu. Zapisy przyjmuje także operator szkoleń, Open Education Group sp. z o.o. (85 869-11-69, 888-566-636, e-mail: [email protected]).

Spotkania szkoleniowe odbywają się w godzinach przed lub popołudniowych, w ciągu tygodnia roboczego lub w weekendy. Uczestnik ma możliwość zadeklarowania preferowanej godziny i terminów zajęć.

Inicjatywa „Cyfrowe Podlaskie" realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt prowadzony jest przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zaś bezpośrednim realizatorem szkoleń jest firma Open Education Group sp. z o.o.

Wartość projektu wynosi 1 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych to prawie 826,5 tys. zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe