Kolejne miejsca pracy dla więźniów

  • 23.03.2021, 11:26 (aktualizacja 23.03.2021, 11:32)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kolejne miejsca pracy dla więźniów
Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski podpisał list intencyjny z przedstawicielem firmy Cass Construction and Steel Structures sp. z oo. Dzięki umowie powstanie hala produkcyjna, w której docelowo zatrudnienie znajdzie 60 więźniów.

Jednym z elementów wieloletniej strategii działalności Służby Więziennej jest program „Praca dla więźniów”. Materialne efekty jego realizacji w postaci hal produkcyjnych z miejscami pracy dla więźniów widać w całej Polsce. Także w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze od 2018r. działa hala, w której zatrudnienie przy produkcji mebli dla łomżyńskiej firmy DREW-BET znalazło już kilkuset osadzonych. 

Tym razem partnerem czerwonoborskiej jednostki penitencjarnej będzie firma  Cass Construction and Steel Structures sp. z oo. Planowana inwestycja obejmie wybudowanie hali produkcyjnej o powierzchni około 4000 m2 wraz z niezbędną infrastrukturą, w której zlokalizowana będzie produkcja i montaż elementów konstrukcji stalowych. Przewidywany czas realizacji inwestycji wyniesie około 18 miesięcy.  Docelowo zatrudnieni znajdzie 60 więźniów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że będą to osadzeni z oddziałów zamkniętych, a więc tacy, którzy nie mieli by szansy na zatrudnienie poza terenem więzienia. Umożliwi spłatę ciążących  na nich zobowiązaniach finansowych związanych z popełnionym przestępstwem, przyczyni się do głębszej resocjalizacji jak również pozwoli na uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe